Niewiele osób wie, że Shazam, aplikacja do rozpoznawania muzyki, jest własnością Apple. To skłoniło Apple do podjęcia z czasem decyzji o integracji aplikacji z systemami operacyjnymi iOS, dzięki czemu można ich teraz używać domyślnie na iPhonie lub iPadzie. Umożliwia to między innymi utworzenie skrótu Shazam w menu Centrum sterowania na iPhonie lub iPadzie.

Związane z: Jak zmienić ikonę Messengera w Androidzie i iPhone

Dzięki nowej integracji Shazam, która została wprowadzona w wersjach iOS 14.2 i iPadOS 14.2, NIE musisz mieć zainstalowanej aplikacji Shazam na urządzeniu Apple, ponieważ jest ona domyślnie podłączona do systemu operacyjnego. Dlatego jeśli masz system iOS 14.2 lub nowszy, możesz rozpoznawać utwory za pomocą Shazam bez konieczności instalowania aplikacji.

Kiedy zaktualizujemy naszego iPhone'a lub iPada do najnowszej wersji, Shazam nie pojawi się w centrum sterowania urządzenia mobilnego Apple. Oznacza to, że będziemy musieli skonfigurować go ręcznie, co pokażemy Ci w tym poradniku.

To powiedziawszy, poniżej pokazujemy krok po kroku, jak dodać Shazam do Centrum sterowania iPhone'a lub iPada, aby rozpoznawanie utworów, które słyszysz w danym momencie, było znacznie łatwiejsze i szybsze:

Jak dodać przycisk Shazam do Centrum sterowania na iPhonie i iPadzie

1. Otwórz aplikację Ustawienia iPhone'a lub iPada.

2. Przewiń w dół, aż znajdziesz opcję: Centrum sterowania

3. Po jej wybraniu będziesz musiał zlokalizować sekcję: Więcej narzędzi

4. Pod nim kliknij ikonę +, która pojawi się obok opcji: + Rozpoznawanie muzyki

5. Przycisk Shazam zostanie teraz wyświetlony w sekcji: Wyświetlane narzędzie

6. W tej sekcji przytrzymaj ikonę trzech poziomych linii, które umożliwiają zmianę kolejności przycisków w Centrum sterowania. Przenieś rozpoznawanie muzyki na wybraną przez siebie pozycję.

Jak korzystać z Shazam z Centrum sterowania na iPhonie lub iPadzie.

1. Po dodaniu Shazam do Centrum sterowania na iPhonie lub iPadzie, aby użyć tej funkcji, będziesz musiał otworzyć Centrum sterowania:

- Na telefonie iPhone 8 lub starszym: przesuń palcem dół ekranu od dolnej krawędzi do góry.

- Na telefonie iPhone X lub nowszym: przesuń prawy górny róg ekranu w dół.

2. Po wyświetleniu Centrum sterowania zobaczysz ikonę Shazam, którą będziesz musiał nacisnąć.

3. Teraz przycisk Shazam będzie migał na niebiesko, co oznacza, że ​​rozpoznawanie muzyki jest włączone.

4. Możesz zbliżyć urządzenie do źródła muzyki i po kilku sekundach Shazam rozpozna odtwarzany utwór.

5. Spowoduje to wyświetlenie powiadomienia u góry ekranu.

6. Kliknij powiadomienie, aby uzyskać dostęp do wszystkich informacji o rozpoznanej piosence tj. tytuł utworu i nazwa wykonawcy.

Uwaga: Powiadomienie o utworze rozpoznawanym przez Shazam jest również wyświetlane na zablokowanym ekranie oraz w Centrum powiadomień. Pozwala to na korzystanie z funkcji z bez konieczności odblokowywania urządzenie, co pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu na rozpoznawaniu utworów. Pozwala również na aktywację funkcji po zamknięciu centrum sterowania lub zablokowaniu iPhone'a lub iPada.

Jeśli klikniesz powiadomienie, zostaną one przesłane do witryny Shazam, skąd będziesz mieć dostępne wszystkich opcji, np. podgląd utworu, dodanie utworu do biblioteki Apple Music, odczytanie tekstu utworu itp. W tym miejscu należy zauważyć, że jeśli masz zainstalowaną aplikację Shazam na swoim urządzeniu, po kliknięciu powiadomienia Shazam zamiast skierowania do sieci Web, otworzy zainstalowaną aplikację.