Download, sterowniki

Jak dodać pogodę Google do ekranu głównego Androida

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
12.06.2018
Ilość komentarzy
1

Wiesz, że Google ma swoją własną aplikację pogodową, którą masz zainstalowaną domyślnie w Androdzie, ale jest ona w pewien sposób ukryta? Zobacz, jak dodać skrót do Pogody Google do ekranu głównego Androida bez konieczności instalacji jakichkolwiek aplikacji.

Pogoda Google w Androidzie

Zazwyczaj jeśli chcemy w Androidzie mieć dostęp do pogody, to instalujemy jedną z aplikacji pogodowych ze Sklepu Play. Wyświetlają one aktualną pogodę, dają możliwość sprawdzenia prognozy na najbliższe dni, a także oferują szczegółowe informacje np. odnośnie opadów czy ciśnienia atmosferycznego. Warto jednak wiedzieć, że jeśli chcemy z takiej aplikacji korzystać, to wcale nie musimy niczego pobierać ze Sklepu Play. Taka funkcja jest w Androidzie dostępna domyślnie, tylko ukryta. To usługa pogodowa od Google.

Google oferuje swoją własną usługę prognozy pogody, o czym większość osób doskonale wie - gdy w wyszukiwarce Google wpiszesz "pogoda", to w wynikach wyszukiwania pojawi się aktualna pogoda dla Twojego miasta lub województwa. Warto wiedzieć, że ta funkcja nie ogranicza się jednak do zwykłego widżetu w wynikach wyszukiwania i można ją aktywować jako dedykowaną aplikację pogodową w telefonie.

Pogoda Google jako dedykowana aplikacja pogodowa w Androidzie

Pogoda Google jako aplikacja pokazuje znacznie więcej informacji, ma nieco zmieniony interfejs, oferuje prognozę na najbliższe 10 dni, a także wyświetla mnóstwo szczegółów, takich jak prawdopodobieństwo opadów deszczu, jakość powietrza czy informacje o wietrze. Co najważniejsze, Pogoda Google dodana do ekranu głównego jest zawsze pod ręką i można ją zawsze łatwo wywołać za pomocą skrótu. Jak to zatem zrobić?

Jak wspomniałem, dodanie Pogody Google jako dedykowanej aplikacji paradoksalnie nie wymaga instalowania czegokolwiek w telefonie. Ta funkcja jest wbudowana w usługi Google w telefonie i wystarczy ją aktywować. Aby to zrobić, skorzystaj z widżetu wyszukiwarki Google i wpisz w nim hasło "pogoda".

Wyszukaj hasła pogoda w Google

Ważne jest to, aby wyszukać hasła "pogoda" z poziomu wyszukiwarki w aplikacji Google, a nie za pomocą przeglądarki typu Chrome, Samsung Internet Browser, Opera, Firefox czy jakiejkolwiek innej. Po prostu dotknij paska wyszukiwarki na ekranie głównym Androida i wpisz "pogoda".

Na samej górze wyników wyszukiwania znajdziesz panel z pogodą Google. W górnym prawym rogu tego panelu znajduje się ikona z trzema kropkami. Dotknij tej ikony, a następnie z rozwijanego menu wybierz opcję "Dodaj skrót na ekranie głównym".

Dodaj skrót do pogody Google

Pojawi się nowe okienko, za pomocą którego możemy samemu przeciągnąć skrót w wybrane miejsce na ekranie głównym lub skorzystać z opcji "Dodaj automatycznie", aby skrót pojawił się w pierwszym wolnym miejscu. Po skorzystaniu z tej opcji na ekranie głównym znajdziesz aplikację "Pogoda".

Włącz aplikację Pogoda Google

Uruchomienie tego skrótu spowoduje włączenie dedykowanej aplikacji z Pogodą Google, w której znajdziemy szczegółową prognozę pogody na najbliższe dni, wraz z informacją o opadach, wietrze, wschodach i zachodach słońca itp.

Innymi słowy, aplikacja posiada większość najpotrzebniejszych informacji pogodowych, które znajdziemy w wielu innych aplikacjach ze Sklepu Play. Z tą różnicą, że w tym wypadku nie trzeba niczego instalować - aplikacja pogodowa wyświetla się w ramach działania głównej aplikacji Google w telefonie.

Dołącz do dyskusji

Maja Orszak

26.07.2018

Czy mogę prosić o wsparcie bo robią krok po kroku mam inny wygląd google pogody i nie mam możliwości dodania do ekranu startowego... https://uploads.disquscdn.c...

comments powered by Disqus