Shadow of the Erdtree okazuje się być bardzo popularnym rozszerzeniem dla Elden Ring, ale wiele osób nie jest zadowolonych, że nie zawiera kilku innych dodatkowych i ważnych funkcji. Dwie z nich są dość standardowymi funkcjami w dzisiejszych czasach. Obsługa monitorów Ultrawide i wyższa liczba klatek na sekundę, jak 120, 144, 240 itd. Na szczęście, chociaż te dwie funkcje nie są oficjalnie obsługiwane, to istnieją niezawodne sposoby na szybkie dodanie ich do Shadow of the Erdtree.

Najważniejsze informacje:

 1. Jak dodać obsługę Ultrawide do Elden Ring Shadow of the Erdtree.
 2. Czy można uzyskać więcej niż 60 klatek na sekundę w Shadow of the Erdtree?

Jak dodać obsługę Ultrawide do Elden Ring Shadow of the Erdtree.

Shadow of the Erdtree jest świetne, ale jeszcze lepsze w rozdzielczości 21:9 z nieograniczoną liczbą klatek na sekundę. Oto jak uzyskać obsługę ultraszerokich ekranów w Shadow of the Erdtree.

Po pierwsze, pobierz Flawless Widescreen z oficjalnej strony Flawless Widescreen.

 • Kliknij przycisk „Pobierz", aby pobrać instalator.
 • Uruchom pobrany instalator.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć instalację.
 • Otwórz aplikację z pulpitu lub menu Start.

Skonfiguruj Flawless Widescreen dla Elden Ring w trybie 21:9.

 • Po uruchomieniu Flawless Widescreen na komputerze znajdź Elden Ring (nie Shadow of the Erdtree) na liście gier po lewej stronie ekranu.
 • Gdy to zrobisz, obsługa szerokiego ekranu zostanie dodana natychmiast i domyślnie. Musisz jednak upewnić się, że włączyłeś Flawless Widescreen przed uruchomieniem Elden Ring i Shadow of the Erdtree.
 • Upewnij się także, że program pracuje w tle, w przeciwnym razie konfiguracja nie będzie działać.

Jak odblokować liczbę klatek na sekundę w Shadow of the Erdtree.

 • W lewym panelu zobaczysz listę obsługiwanych gier. Przewiń w dół i znajdź „Elden Ring".
 • Kliknij „Elden Ring", aby go wybrać.
 • Po wybraniu Elden Ring zainstalowane zostaną wszystkie podstawowe opcje, w tym obsługa Ultrawide. Będziesz jednak musiał ręcznie wybrać odblokowanie liczby klatek na sekundę.
 • W środkowym panelu upewnij się, że masz zaznaczoną opcję Frame Trime Adjustment i inne dodatkowe opcje, których chcesz użyć.
 • Następnie użyj suwaka + Frametime Adjustment, aby zwiększyć maksymalną liczbę klatek na sekundę do odpowiedniej wartości.
 • Domyślnie „Usuń limit 60 Hz FS" jest zaznaczone, ale najlepiej upewnić się, że i tak ustawiłeś maksymalną liczbę klatek na sekundę.
 • Teraz wystarczy zminimalizować Flawless Widescreen i pozostawić go uruchomionego w tle podczas gry. Konieczne będzie również uruchomienie go i pozostawienie w tle za każdym razem, gdy grasz w grę.

Nie chcę używać Flawless Widescreen. Czy mogę użyć modów?

Jeśli nie chcesz używać Flawless Widescreen do obsługi szerokiego ekranu w Shadow of the Erdtree, możesz znaleźć alternatywne mody na Nexus Mods. Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z modami powinny zainstalować aplikację Vortex Mods, która znacznie upraszcza proces tworzenia modów. Instalacja jest szybka i przyjazna dla użytkownika, co znacznie ułatwia zarządzanie modami. Znajdziesz tu wiele innych modów, które mogą poprawić i zoptymalizować działanie gry. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z modami, zawsze możesz powrócić do korzystania z Flawless Widescreen. Ogólnie rzecz biorąc, mody działają lepiej z grami Steam.

Elden Ring Mod Loader

Mody QOL: Odblokuj FPS

Usuń czarne paski

Przełącznik modów

Dostosuj pole widzenia

Pomiń intro