Download, sterowniki

Jak dodać ikonę Web Capture (zrzut ekranu) do paska narzędzi w Microsoft Edge.

Autor
Juan. M
Data dodania
24.12.2020
Ilość komentarzy
0

Jeśli przeszedłeś na Microsoft Edge i cieszysz się nowym układem, projektem i funkcjonalnością. Prawdopodobnie nadal szukasz przycisku zrzutu ekranu na górnym pasku narzędzi. Niestety, z niezrozumiałego powodu, domyślnie go tam nie znajdziesz, więc postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dodać przycisk zrzutu ekranu do paska narzędzi Edge.

Powiązane: Jak rysować na zrzutach ekranu zrobionych w Microsoft Edge.

Nowa edycja Microsoft Edge działająca na Chromium jest wyjątkowo dobrą alternatywą dla Google Chrome, wydaje się być coraz lepsza z każdą nową wersją. Jeśli używasz tej przeglądarki od dłuższego czasu, zauważysz stopniowe wprowadzanie funkcji i pewne znaczące wzrosty stabilności i szybkości. 

Jak dotąd jedynym problemem, na który natrafiłem, związanym z Edge jest fakt, że jego tłumaczeń zmienia waluty na stronach internetowych na tą ustawioną domyślnie. Oprócz tego w interfejsie przeglądarek brakuje jeszcze jednej wydawałoby się oczywistej funkcji, ikony wykonywania zrzutu ekranu (przechwytywanie zawartości sieci Web). Zamiast tego, aby zrobić zrzut ekranu w Edge, musisz przejść do Ustawienia> Przechwytywanie zawartości sieci Web lub nacisnąć Ctrl + Shift + S. 

Chociaż to nie koniec świata, niektórzy lubią mieć prosty przycisk na pasku narzędzi, aby uzyskać dostęp do opcji przechwytywania stron internetowych. Postępuj zgodnie z instrukcjami a przeprowadzimy Cię przez ten proces. Poniżej znajdziesz szybkie kroki dodawania ikony, a nieco dalej pełną instrukcje krok po kroku wraz z obrazami. 

  1. Upewnij się, że przeglądarka Microsoft Edge jest aktualna.
  2. Otwórz Microsoft Edge.
  3. Przejdź do Ustawień.
  4. Po lewej stronie kliknij Wygląd.
  5. Przełącz przycisk Pokaż przycisk Web Capture na Włączony.

Jak dodać przycisk zrzutu ekranu (Web Capture) do paska narzędzi w przeglądarce Microsoft Edge?

Aby rozpocząć, musisz najpierw upewnić się, że na komputerze jest zainstalowana najnowsza wersja przeglądarki Microsoft Edge. Zrobisz to przechodząc do Ustawienia> Informacje i czekając na automatyczne uruchomienie procesu.

  • Gdy będziesz mieć najnowszą wersję, otwórz ponownie Edge, a następnie przejdź do Ustawienia.

  • Następnie przejdź do zakładki Wygląd w panelu po lewej stronie.
  • Na koniec z tej strony przewiń w dół i znajdź przełącznik Pokaż przycisk Web Capture i ustaw go na Włączony (niebieski).

Po wprowadzeniu tej zmiany w prawym górnym rogu okna przeglądarki pojawi się ikona nowo dodanego przechwytywania sieci Web (zrzut ekranu). Jeśli na jakimkolwiek etapie chcesz go usunąć, możesz wrócić do tego samego miejsca i przestawić przełącznik do pozycji wyłączone (szare). Ważne jest również, aby pamiętać, że nadal możesz używać skrótu Ctrl + Shift + S, jeśli nie chcesz używać ikony na pasku.

Teraz, gdy masz już skonfigurowaną ikonę Web Capture, będziesz mógł również skorzystać z nowo dodanej funkcji w Edge, która umożliwia rysowanie treści na dowolnych przechwyconych zrzutach ekranu. Jeśli używasz Edge na tablecie lub urządzeniu z ekranem dotykowym, możesz rysować palcem lub rysikiem. Jest to bardzo przydatna funkcja, z której z pewnością będziesz korzystał regularnie.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus