Sposób, w jaki komunikujemy się za pośrednictwem naszych telefonów komórkowych, ciągle ewoluuje. Dziś dzięki aplikacji Wiadomości na iPhonie możemy wysyłać tekst, emotikony, zdjęcia, filmy itd. Wszystko to ciągle się zmienia, a firma Apple oferuje coraz to nowsze i bardziej urozmaicone sposoby na wyrażanie naszych myśli za pośrednictwem wiadomości tekstowej.

Związane z: Jak ukryć aplikacje w iPhone na iOS 14 (biblioteka aplikacji)

Standardowa wiadomość tekstowa ma duże ograniczenia, nie pozwala w jasny sposób wyrazić emocji, które chciałbyś przekazać odbiorcy. Mogą z tego powodu powstawać niepotrzebne nieporozumienia. iPhone postanowił to poprawić, dodając wiele różnych efektów, które można dodać do wysyłanego tekstu.

Standardowo, gdy wysyłamy wiadomość tekstową za pośrednictwem aplikacji Wiadomości na iPhone, tekst jest wyświetlany w okienku o kształcie dymku. Takie samo okienko będzie się wyświetlało na telefonie odbiorcy. Jest to standardowy system - w odpowiedzi otrzymuje się tekst w takiej samej formie, zmienia się tylko kolor okienka.

Co w przypadku, gdy chcielibyśmy coś podkreślić w wysłanej przez nas wiadomości?Tradycyjnie, gdy chciemy np. na kogoś nakrzyczeć, możemy skorzystać z zapisu LITERAMI DRUKOWANYMI, jednak dla użytkowników iPhone'a to już przeszłość. Teraz możesz wysyłać tekst z dodatkowymi efektami, aby pokazać swój nastrój lub podkreślić wysoki priorytet wiadomości i nadać wysłanemu tekstowi personalny charakter .

Poniżej pokazujemy szczegółowo, jak wysyłać tekst w aplikacji Wiadomości aby wyrazić to, na czym naprawdę Ci zależy:

Jak wysyłać wiadomości tekstowe z dodatkowymi efektami w aplikacji Wiadomości na iPhonie

1. Sprawdź, czy Twój iPhone jest zaktualizowany do najnowszej wersji.

2. Otwórz aplikację Wiadomości na swoim iPhonie.

3. W tym miejscu wybierz rozmowę, w której chcesz wysłać wiadomość.

4. Kiedy jesteś na czacie, napisz tekst, który chcesz wysłać z dodatkowym efektem.

5. Naciśnij i przytrzymajprzycisk wysyłania (niebieska strzałka w górę).

6. Umożliwi to dostęp do ekranu konfiguracji wiadomości. Tutaj możesz przejść do zakładki Dymek.

7. Po prawej stronie ekranu pokazane są wszystkie dostępne dla tej zakładce efekty:

- Huk

- Głośno

- Łagodnie

- Niewidoczny tusz

8. Możesz wyświetlić podgląd efektu, jaki będzie miał Twój tekst, wybierając efekt na prawym pionowym pasku.

9. Po zaznaczeniu któregokolwiek z efektów wystarczy ponownie kliknąć niebiesko-białą ikonę strzałki w górę.

10. Spowoduje to automatyczne wysłanie tekstu z wybranym przez Ciebie efektem.

Jak widać, ta funkcja jest naprawdę łatwa w użyciu i na pewno pozwoli na uniknięcie wielu nieporozumień w wiadomościach wysyłanych za pośrednictwem aplikacji Wiadomości na iPhonie.

Ważna uwaga: możesz też skorzystać z drugiej zakładki – Ekran–  i zastosować inne ciekawe efekty w tle między innymi Echo, Balony czy Fajerwerki. Aby to zrobić, przejdź do zakładkiEkran i przesuń palcem od prawej do lewej i odwrotnie, aby zobaczyć podgląd efektów. Wysyłanie tekstu z tym efektem w tle działa dokładnie tak samo jak w instrukcji opisanej powyżej.