Download, sterowniki

Jak blokować wybrane, nieznane lub zastrzeżone numery w MIUI 10

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
11.10.2018
Ilość komentarzy
1

Masz smartfona Xiaomi z systemem MIUI 10 i chcesz zablokować połączenia od wybranych lub wszystkich nieznanych numerów? MIUI posiada taką opcję wbudowaną, nie trzeba niczego instalować ze Sklepu Play. Jak tego używać?

MIUI - jak blokować numery nieznane i zastrzeżone

Wydzwania do Ciebie jakaś natrętna osoba? A może często dzwonią do Ciebie osoby z nieznanych numerów i oferują zaproszenia na pokazy bądź "nagrody"? Jeśli tak, to mając smartfona Xiaomi z MIUI można w bardzo prosty sposób zablokować wybrane numery lub wszystkie nieznane.

Nie trzeba niczego instalować ze Sklepu Play ani korzystać z zewnętrznych aplikacji. Wszystkiego dokonamy bezpośrednio w czystym systemie z nakładką MIUI. Poradnik pokazuje, jak to konkretnie zrobić na podstawie dziesiątej wersji MIUI, czyli MIUI 10.

Blokowanie wybranych numerów w MIUI 10

Jeżeli zechcemy zablokować konkretne, pojedyncze numery telefonu, to mamy na to dwa sposoby. Jeśli taki numer do nas często dzwonił i mamy go w rejestrze połączeń, to od razu stamtąd możemy go zablokować. Alternatywnie możemy przejść po prostu do funkcji czarnej listy i samemu wpisać numer telefonu.

Jeśli numer telefonu do zablokowania wyświetla się w rejestrze połączeń, to aby go zablokować, należy w MIUI przejść do ekranu wybierania numeru i na liście „Ostatnie” znaleźć połączenie od tego numeru.

Blokada pojedynczego numeru z rejestru połączeń

Obok numeru telefonu znajdziemy przycisk ze strzałką w prawo – dotknij go, by wejść do szczegółów tego połączenia i numeru. Przewiń nieco szczegóły numeru, aż wyświetli się przycisk „Blokuj”. Dotknij przycisku „Blokuj” i potwierdź dodanie numeru do czarnej listy.

Jeśli numer telefonu do zablokowania po prostu pamiętamy lub mamy gdzieś zapisany, ale nie wyświetla się on w historii połączeń, to możemy go samemu ręcznie dopisać do czarnej listy.W tym celu przejdź w MIUI do ekranu wykonywania połączenia, a następnie na klawiaturze dotknij przycisku z trzema kreskami w dolnym lewym rogu.

Wejdź do opcji blokady numerów

Wciśnięcie tego przycisku przeniesie nas do ustawień połączeń. W ustawieniach udaj się do zakładki „Blokowanie numerów > Czarna lista numerów”.

Wpisz numer do blokady ręcznie

 

W tym miejscu wystarczy dotknąć przycisku „Dodaj” i wpisać numery telefonu, które chcemy blokować. Należy też upewnić się, że w głównej sekcji „Blokowanie numerów” zaznaczona jest opcja „Włącz blokowanie numerów”.

Blokowanie wszystkich połączeń od nieznajomych lub prywatnych numerów

Jeśli jesteś osobą, która nie lubi połączeń od prywatnych (zastrzeżonych) bądź nieznanych numerów, to warto wiedzieć, że MIUI 10 posiada opcję ich zablokowania. Użytkownik może zablokować wszystkie połączenia od zastrzeżonych numerów, od nieznanych numerów (czyli tych, których nie mamy wpisanych do książki adresowej) czy też połączeń przekierowanych z innego numeru.

Aby skorzystać z tych opcji, należy wywołać ekran wykonywania połączenia (dialer), a następnie dotknąć ikony z trzema paskami w dolnym lewym rogu. Po przejściu do ustawień należy wybrać zakładkę „Blokowanie numerów” i zaznaczyć opcję „Włącz blokowanie numerów”.

Ogólna blokada numerów nieznanych lub zastrzeżonych w MIUI

Gdy to zrobimy, udajemy się teraz do kolejnej zakładki, jaką jest „Blokowanie połączeń” i wybieramy w tym miejscu, jakie połączenia chcemy blokować – od nieznajomych, przekierowane, od kontaktów bądź od prywatnych numerów. Przykładowo, jeśli chcemy zablokować wszystkie połączenia od zastrzeżonych numerów, to zaznaczamy opcję „Blokuj połączenia od prywatnych numerów”.

Dołącz do dyskusji

Nazir

14.10.2018

Blokuję w czarnej liście w każdym telefonie tych kto mi dzwoni i zawraca mandolinę lub wysyła sms z bzdurami reklamami

comments powered by Disqus