Apple Watch to jeden z najbardziej znanych i najczęściej kupowanych smartwatchów na rynku. Ponadto Apple zapewnia doskonałą synchronizację między Apple Watch a urządzeniami takimi jak iPhone. Posiada także liczne funkcje, takie jak wykrywanie upadku, która pozwala Apple Watch zasygnalizować, gwałtowny upadek swojego właściciela.

Związane z: Jak zmienić dźwięk powiadomień w iPhonie

Apple Watch nie jest tradycyjnym smartwatchem, zwłaszcza jeśli używasz go razem z iPhonem. Funkcje i opcje, które może zaoferować, są znacznie szersze jeśli używasz dwóch urządzeń razem. W funkcjach Apple Watch można znaleźć kilka związanych z bezpieczeństwem.

Gdy ustawiamy nasz wiek i jest on równy lub wyższy niż 55 lat, automatycznie włączona zostanie funkcja- wykrywanie upadków. W przypadku, gdy nasz wiek jest niższy, jeśli będziemy chcieli aktywować tę funkcję, możemy to zrobić ręcznie.

Funkcja wykrywania upadku w Apple Watch jest w stanie wykryć, kiedy osoba, która go używa, doznała silnego, gwałtownego upadku i nie jest w stanie wstać. Gdy Apple Watch wykryje upadek, pokaże możliwość wezwania pogotowia ratunkowego. Ponadto wyświetlone zostaną Twoje dane z aplikacji Zdrowie na telefonie iPhone, takie jak kontakt alarmowy, także naprawdę warto bezzwłocznie skonfigurować te informacje.

To powiedziawszy, poniżej pokazujemy krok po kroku, jak aktywować funkcję wykrywania upadku na Apple Watch:

Jak włączyć wykrywanie upadku na Apple Watch z iPhone'a:

1. Odblokuj iPhone'a sparowanego z Apple Watch.

2. Otwórz aplikację: Watch

3. Następnie przejdź do sekcji: Mój zegarek

4. Zostanie wyświetlonych tutaj kilka opcji konfiguracyjnych, z których będziesz musiał wybrać: Alarmowe SOS

5. Teraz zostaniesz przekierowany do ekranu, na którym znajdziesz opcję: Wykrywanie upadku

6. Obok tej opcji znajdziesz przełącznik, który należy aktywować.

Od tego momentu, gdy mamy zegarek Apple Watch na nadgarstku a upadniemy i nie będziemy mogli wstać, automatycznie zostanie wezwana pomoc.

Jak aktywować funkcję wykrywania upadku Apple Watch bezpośrednio na zegarku.

1. Odblokuj Apple Watch

2. Otwórz aplikację: Ustawienia

3. Spośród opcji konfiguracyjnych będziesz musiał wybrać opcję: Alarmowe SOS

4. Teraz musisz zlokalizować: Wykrywanie upadku

5. Aktywuj tę funkcję, aby od tej pory była wezwana pomoc w przypadku upadku.

Ważna uwaga: Należy zauważyć, że aby funkcja wykrywania upadku była aktywowana prawidłowo, należy również włączyć ustawienie wykrywania nadgarstka . Aby to zrobić, musisz otworzyć aplikację Watch i przejść do: Mój zegarek> Kod> Wykrywanie nadgarstka

Gdy funkcja wykrywania upadku zostanie aktywowana, zegarek Apple Watch wykryje upadek, a Ty nie wstajesz, smartwatch wyświetli na ekranie możliwość wezwania pomocy. Jeśli jej nie potrzebujesz, możesz zdecydować, że tego nie zrobisz. Jeśli masz kłopoty, możesz zadzwonić, przesuwając odpowiedni pasek. W przypadku braku reakcji ze strony użytkownika po upadku zegarek Apple Watch automatycznie wykona połączenie alarmowe po 1 minucie.

Ponadto po zakończeniu połączenia Apple Watch wysyła wiadomość do kontaktów alarmowych skonfigurowanych w aplikacji Zdrowie. Ta wiadomość będzie zawierać Twoją lokalizację oraz informacje o tym, co się stało i że skontaktowano się ze służbami ratunkowymi. Jest to funkcja, która może uratować życie w przypadku zawału serca czy nagłej utraty przytomności.

Ważna uwaga: należy zauważyć, że funkcja wykrywania upadku jest dostępna tylko w Apple Watch Series 4 lub nowszych wersjach.