Zwykle przechowujemy na naszych komputerach dużą ilość cennych informacji, które chcemy strzec przed cyberprzestępcami. W takim przypadku bezpieczeństwo i prywatność są nieocenione. Aby chronić nasze dane osobowe, firma Microsoft wdrożyła w swojej przeglądarce internetowej Edge tryb awaryjny o nazwie Super Duper. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników.

Powiązane: Jak wyświetlić lub ukryć ikonę rozszerzeń w Edge

Głównym celem funkcji Super Duper Secure Mode w Microsoft Edge jest uniemożliwienie hakerom uzyskiwania dostępu do błędów przeglądarki i wykorzystywania ich. Gdy aktywujemy tryb awaryjny Super Duper, wyłączymy JIT (TurboFan/Sparkplug) i aktywujemy CET (Intel Control-Flow Enforcement) oraz JIT (Just-in-Time) to technologia wydajności wprowadzona w przeglądarkach w celu przyspieszenia określonych zadań w JavaScript.

W ten sposób, aktywując tryb Super Duper Secure Mode w przeglądarce Microsoft Edge, zamykamy jedne z tylnych drzwi najczęściej używanych przez hakerów do uzyskiwania dostępu do poufnych i osobistych informacji właścicieli komputera, korzystających z przeglądarki internetowej.

Należy zauważyć, że ta funkcja zostanie dodana do najnowszej aktualizacji przeglądarki internetowej Microsoft Edge, więc jeśli po próbie wykonania kroków w tym samouczku zauważysz, że funkcja nie jest dostępna, wystarczy poczekać na nową aktualizację swojej przeglądarki Microsoft Edge.

To powiedziawszy, poniżej chcemy pokazać szczegółowo, jak aktywować nowy tryb awaryjny Super Duper w Microsoft Edge:

Jak aktywować tryb Super Duper Secure Mode w przeglądarce Edge.

1. Otwórz przeglądarkę Microsoft Edge

2. W pasku adresu URL należy wpisać:

edge://flags/

3. Wyszukaj funkcję za pomocą następującego terminu:

Super Duper Secure Mode

4. To pokaże interesującą nas konfigurację. Obok w menu będziesz musiał wybrać opcję: Enabled

5. Na koniec nie zapomnij kliknąć niebieskiego przycisku: Uruchom ponownie

Spowoduje to automatyczne zapisanie zmian, a tryb awaryjny Super Duper przeglądarki Microsoft Edge będzie włączony i aktywny.