Zresetuj ten komputer to jedna z zaawansowanych opcji odzyskiwania oferowanych na komputerach z systemem Windows 11. Dzięki funkcji resetowania komputera użytkownik może zresetować/ponownie zainstalować system operacyjny Windows 11, ale zachowując wszystkie dane i pliki przechowywane na dysku twardym komputera. Aby jednak z niego skorzystać, musisz najpierw włączyć Zresetuj ten komputer na komputerze z systemem Windows 11.

Chociaż dostęp do funkcji resetowania sprzętu jest dość prosty (Ustawienia > System > Odzyskiwanie), to prawda jest taka, że ​​podczas ponownego uruchamiania niektórych komputerów użytkownicy mogą zobaczyć komunikat o błędzie podobny do: „Nie można znaleźć środowiska przywracania. Włóż nośnik instalacyjny lub nośnik odzyskiwania systemu Windows i uruchom ponownie komputer za pomocą nośnika."

Jeśli podczas próby zresetowania instalacji systemu Windows 11 pojawi się powyższy błąd, prawdopodobnie środowisko przywracania jest wyłączone lub niedostępne na komputerze.

Środowisko odzyskiwania systemu Windows to nic innego jak środowisko przywracania zaprojektowane, aby pomóc w rozwiązywaniu i naprawianiu typowych problemów z uruchamianiem systemu operacyjnego. Domyślnie środowisko odzyskiwania systemu Windows jest włączone we wszystkich wersjach systemu Windows 11 na komputery stacjonarne. Za pomocą środowiska odzyskiwania użytkownicy mogą odbudować i naprawić program ładujący, dodać nowe instalacje systemu Windows do menu Start, przywrócić system operacyjny Windows do wcześniejszej daty za pomocą wcześniej utworzonego punktu przywracania, przywrócić obrazy systemu Windows i wiele więcej.

Mówiąc prościej, jeśli podczas procesu resetowania instalacji systemu Windows 11 pojawi się komunikat „Nie można znaleźć środowiska przywracania. Włóż nośnik instalacyjny lub nośnik odzyskiwania systemu Windows i uruchom ponownie komputer przy użyciu nośnika”, prawdopodobnie środowisko odzyskiwania w systemie Windows jest wyłączone na twoim komputerze. W takim przypadku musisz je aktywować, aby z niego korzystać.

Dlatego przedstawiamy, jak aktywować środowisko odzyskiwania systemu Windows 11, naprawiając błąd „Nie można znaleźć środowiska odzyskiwania. Włóż nośnik instalacyjny lub nośnik odzyskiwania systemu Windows i uruchom ponownie komputer za pomocą nośnika”:

Jak włączyć środowisko odzyskiwania systemu Windows 11

1. Otwórz narzędzie CMD jako administrator

2. Po otwarciu musisz skopiować i wkleić następujące polecenie:

Reagentc /info

3. Spowoduje to wyświetlenie stanu Windows RE:

- Włączone: oznacza, że ​​środowisko przywracania jest włączone

- Wyłączone: oznacza, że ​​środowisko przywracania jest wyłączone

4. Prawie na pewno stan pokazany w CMD to Wyłącz, więc będziemy musieli aktywować środowisko odzyskiwania systemu Windows 11, aby móc z niego poprawnie korzystać. Aby to zrobić, musisz wprowadzić następujące polecenie:

Reagentc /Enable

5. Po naciśnięciu enter w celu wykonania polecenia nastąpi aktywacja z komunikatem: operacja wykonana poprawnie.

Możesz teraz ponownie użyć polecenia sprawdzania statusu, aby zobaczyć, czy opcja jest włączona. Z drugiej strony możesz kontynuować przywracanie komputera, aby sprawdzić, czy błąd „Nie można znaleźć środowiska przywracania. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows lub nośnik odzyskiwania i uruchom ponownie komputer z nośnikiem” jest nadal wyświetlany.