EA oferuje teraz 7-dniowy okres próbny na abonament Origin Basic Access. Usługa daje dostęp do prawie 200 gier na platformie Origin w ramach trwania abonamentu. Jak skorzystać z bezpłatnego, 7-dniowego okresu próbnego Origin Basic Access?

Origin Basic Access - jak aktywować okres próbny?

Na platformie Origin już od dłuższego czasu dostępny jest abonament Origin Basic Access. Usługa ta dają dostęp do ogromnej biblioteki gier (aktualnie prawie 200 tytułów), w które możemy grać bez ograniczeń w ramach trwania abonamentu. Miesięczny koszt usługi wynosi 14,99 zł, natomiast gdy zdecydujemy się opłacić ją z góry na cały rok, wtedy zapłacimy tylko 79,99 zł. Od teraz można też przetestować Origin Basic Access za darmo przez 7 dni w ramach okresu próbnego. Nic to nas nie kosztuje, gdyż przed upływem 7 dni możemy zrezygnować z dalszego przedłużania usługi.

Jak aktywować Origin Basic Access na okres próbny?

Z darmowego okresu próbnego mogą skorzystać osoby, które wcześniej nie opłacały usługi abonamentowej na Origin. Aktywacji 7-dniowego okresu próbnego można dokonać bezpośrednio na stronie Origin.

Przejdź do Origin Basic Access

Po przejściu na oficjalną stronę Origin Basic Access należy zalogować się na swoje konto. Można to zrobić w dolnym lewym rogu strony. Kliknij w przycisk „Zaloguj” i zaloguj się na swoje konto Origin. Po zalogowaniu się na powyższej stronie kliknij w przycisk „Rozpocznij okres próbny”.

Rozpocznij okres próbny

Pojawi się nowe okienko, w którym musimy wybrać plan, jaki nas interesuje – pierwsze 7 dni za darmo, a potem płatność albo co miesiąc, albo co rok. Oczywiście przed upływem okresu próbnego możemy zrezygnować z przedłużenia abonamentu, więc jeśli nie mamy zamiaru opłacać później usługi, to nie ma większego znaczenia, co wybierzemy.

Niemniej jednak gdybyśmy zapomnieli wyłączyć automatyczne przedłużanie, to pieniądze zostaną pobrane, dlatego dla bezpieczeństwa i spokoju wybieramy opłacanie co miesiąc za 14,99 zł.

Wybierz plan Origin Access

Zaznacz wybrany plan i kliknij „Dalej”. W następnym kroku trzeba ustawić dane do płatności. Niestety, jest to konieczne, nawet jeśli zamierzamy tylko skorzystać z darmowego okresu i anulować usługę przed jego upłynięciem. Możemy skonfigurować kartę kredytową, konto PayPal lub Portfel EA.

Po wybraniu metody płatności, kliknij „Przejdź do podsumowania”. Pojawi się podsumowanie wprowadzonych informacji (rodzaj abonamentu oraz wybrana metoda płatności).

Potwierdź rozpoczęcie okresu próbnego Origin Access Basic

Potwierdź aktywację okresu testowego Origin Basic Access za pomocą przycisku „Wykup abonament – zapłać po okresie próbnym”. Usługa zostanie aktywowana na Twoim koncie i w bibliotece gier uzyskasz teraz dostęp do wszystkich tytułów.

Jeśli nie zechcesz przedłużyć usługi i za nią zapłacić po upływie okresu testowego, to oczywiście możesz zrezygnować. Wystarczy, że anulujesz abonament Origin Basic Access w ustawieniach swojego konta przed upływem okresu testowego. Możesz to zrobić nawet od razu po jego aktywacji – okres próbny będzie nadal dostępny przez 7 dni, ale po jego upłynięciu usługa samodzielnie wygaśnie.