Wielu użytkowników nie wie, że wraz z aktualizacją oprogramowanie iOS 7, marka Apple dodała funkcję w iPhone'ach, która ma na celu poprawienie jakości połączeń. Redukuje hałas i zakłócenia z zewnątrz. Jest to funkcja, którą możemy w dowolnym momencie, włączyć lub wyłączyć na naszym urządzeniu.

Związane z: Jak tworzyć i zarządzać albumem udostępnianym na iPhonie

Redukcja hałasu otoczenia na iPhonie to funkcja, która, jest bardzo przydatna i poprawia jakość korzystania z urządzenia Apple. Nie oznacza to jednak, że jest wolna od błędów lub drobnych wad, które czasami pogarszają odczucia użytkownika, powodując drastyczny spadek zarówno głośności, jak i jakości dźwięku połączenia.

Urządzenie iPhone (jeśli mamy aktywną redukcję hałasu) filtruje dźwięk odbierany przez mikrofon, aby wyeliminować szum otoczenia i wysyłać to, co rozumie jako dźwięk Twojego głosu. Redukcja hałasów na iPhonie jest bardzo skuteczna, zwłaszcza gdy szumy w tle są ciągłe, a nie chwilowe. W przypadku, gdy hałasy są specyficzne, rozmowa może stać być zakłócana i dlatego niektórzy użytkownicy decydują się na jej dezaktywację. 

Jeśli szum w tle jest niewielki i / lub ciągły, funkcja redukcji hałasów iPhone'a jest w stanie praktycznie wyciszyć połączenie, gdy nie mówisz (podczas gdy Twój rozmówca mówi), zapobiegając przedostawaniu się otaczających dźwięków i szumów do Twojego rozmówcy. Właśnie to, co może być wielką zaletą dla poprawy jakości rozmowy, może też czasami zmienić przyjemną rozmowę w coś bardzo bezosobowego i dziwnego.

Tak czy inaczej, poniżej chcemy szczegółowo pokazać, jak włączyć lub wyłączyć redukcję hałasu otoczenia w połączeniach wykonywanych za pomocą iPhone'a:

Jak włączyć lub wyłączyć redukcję hałasu otoczenia w telefonie iPhone.

1. Odblokuj iPhone'a i przejdź do aplikacji Ustawienia .

2. Tutaj znajdź i wybierz opcję Dostępność

3. Na następnym ekranie przejdź do: Dźwięk/wizualne

4. Teraz pojawi się lista opcji, z których będziemy musieli zlokalizować Redukcja hałasów otoczenia: Funkcja redukcji hałasu poprawia jakość dźwięku rozmów , gdy trzymasz telefonu przy uchu

5. Obok tej opcji znajdziesz przełącznik, za pomocą którego możesz aktywować lub dezaktywować funkcję redukcji hałasów otoczenia na iPhonie.

Ważna uwaga: podczas aktywacji funkcji redukcji hałasów otoczenia na iPhonie możesz zostać ostrzeżony, że nie można jednocześnie aktywować funkcji Aparaty słuchowe oraz Redukcja hałasów otoczenia. Włączenie jednej z nich wyłącza drugą. Jeśli pojawi się ten komunikat, musisz kliknąć OK, aby aktywować redukcję hałasów otoczenia na iPhonie.

Należy zauważyć, że Apple zwykle ma domyślnie aktywowaną funkcję redukcji hałasów otoczenia, jednak może się zdarzyć inaczej. W każdym razie polecamy wypróbowanie tej funkcji, aby zdecydować, czy poprawia ona komfort użytkowania aparatu, czy działa ona prawidłowo, czy nie.