Windows 11 domyślnie pozwala na automatyczną aktualizację systemu operacyjnego, jednak Microsoft stara się przeprowadzać te automatyczne aktualizacje w okresach mniejszego wykorzystania komputera, aby zapobiec zakłóceniom w korzystaniu z niego. Jednak automatyczne aktualizacje systemu Windows 11 można wymusić za pomocą funkcji: Powiadamiaj mnie na bieżąco.

Powiadamiaj mnie na bieżąco to funkcja systemu Windows 11, która umożliwia użytkownikom wymuszanie automatycznych aktualizacji systemu operacyjnego zaraz po ich wykryciu. Gdy system Windows 11 znajdzie oczekującą aktualizację systemu operacyjnego, ta aktualizacja nie będzie instalowana automatycznie, ale zostanie zainstalowana w czasie, gdy komputer nie będzie często używany, ponieważ może być konieczne ponowne uruchomienie go. Jeśli jednak chcesz zainstalować aktualizację najszybciej, jak to możliwe, to możesz to zrobić ręcznie w dowolnym momencie.

System Windows 11 zawiera również ustawienie znane jako Powiadamiaj mnie na bieżąco, które umożliwia jak najszybszą aktualizację komputera z systemem Windows 11. Jeśli opcja Powiadamiaj mnie na bieżąco będzie aktywna, Windows nadal powiadomi Cię 15 minut przed zainstalowaniem aktualizacji. W ten sposób będziemy mieli możliwość np. upewnienia się, że nasz komputer jest podłączony do sieci lub ma wystarczającą ilość baterii.

Funkcja Powiadamiaj mnie na bieżąco w systemie Windows 11 jest domyślnie wyłączona, więc jeśli chcesz, aby aktualizacje systemu operacyjnego były instalowane tak szybko, jak to możliwe, musisz włączyć ją ręcznie, jak pokazano poniżej:

Jak zmusić system Windows 11 do zainstalowania dostępnych aktualizacji tak szybko, jak to możliwe: Powiadamiaj mnie na bieżąco

1. Użyj skrótu klawiaturowego: Klawisz Windows + I

2. Spowoduje to otwarcie Ustawień systemu Windows 11

3. Tutaj musisz wybrać opcję: Windows Update

4. W następnym kroku musisz kliknąć: Opcje zaawansowane

5. Na nowym ekranie znajdziesz opcję Powiadamiaj mnie na bieżąco, którą możesz aktywować za pomocą znajdującego się obok niej suwaka.

6. Od teraz, gdy na komputerze z systemem Windows 11 dostępna jest aktualizacja, zostanie ona zainstalowana automatycznie po jej wykryciu i zostaniesz o tym powiadomiony 15 minut przed ponownym uruchomieniem komputera.