Whatsapp po wielu latach istnienia postanowił wreszcie dodać reakcje do wiadomości na czacie. Ta funkcja była już obecna w Messengerze, więc dość zaskakujące było to, że WhatsApp, należący do tej samej spółki macierzystej, nie uwzględniał tej funkcji. Jednak teraz można reagować za pomocą emotikonów na wiadomości na czacie w WhatsApp.

Do tej pory, gdy chcieliśmy w jakiś sposób zareagować na wiadomość otrzymaną na czacie WhatsApp, musieliśmy odpowiadać na tę wiadomość za pomocą wybranej emotikony. Teraz Whatsapp oferuje użytkownikom funkcję bezpośredniego reagowania na wiadomości na czacie za pomocą emotikon, które pozostaną obok wiadomości, na którą reagujemy.

Reakcje na wiadomości WhatsApp to funkcja, która jest już dostępna dla każdego użytkownika platformy, niezależnie od jego lokalizacji czy używanego urządzenia. Reakcje WhatsApp są dostępne zarówno w wersji internetowej, jak i w oficjalnych aplikacjach na iPhone'a lub Androida. Ponadto, gdy zareagujesz na wiadomość WhatsApp z jednej z aplikacji, ta reakcja będzie widoczna w pozostałych używanych aplikacjach.

Należy zauważyć, że na ten moment WhatsApp domyślnie umożliwia reagowanie następującymi emotikonami: kciuk w górę, serce, śmiech, zaskoczenie, płacz i proszę.

W tym poradniku pokażemy Ci szczegółowo, jak aktywować i wykorzystywać reakcje na wiadomości WhatsApp bezpośrednio w czatach platformy na iPhone’a, Androida, w Internecie lub PC:

Jak aktywować reakcje na wiadomości WhatsApp.

Aby aktywować reakcje WhatsApp, wystarczy zaktualizować aplikację na Androida, iPhone'a lub PC.

Po zaktualizowaniu aplikacji funkcja powinna być dostępna automatycznie.

Ważna uwaga: Należy zauważyć, że ta funkcja może nie być dostępna dla niektórych użytkowników, jednak jest to kwestia czasu, zanim będzie można z niej korzystać, ponieważ WhatsApp stopniowo udostępnia ją wszystkim użytkownikom.

Jak korzystać z reakcji na wiadomości WhatsApp z iPhone'a lub Androida.

1. Otwórz aplikację Whatsapp

2. Wybierz czat.

3. Znajdź wiadomość, na którą chcesz zareagować, i przytrzymaj ją.

4. Spowoduje to wyświetlenie serii opcji, u góry których zobaczysz listę emotikon, których można użyć, aby zareagować.

5. Po wybraniu żądanej reakcji (emotikony), zostanie ona wyświetlona obok wiadomości w lewym dolnym rogu tej wiadomości.

Uwaga: Należy zauważyć, że użytkownik może w każdej chwili zmienić swoją reakcję, wykonując tę ​​samą czynność, o której mowa. Ponadto każdy z uczestników czatu WhatsApp może zareagować na tę samą wiadomość.

Jak reagować na wiadomości WhatsApp z wersji internetowej lub na PC.

1. Otwórz Whatsapp na swoim komputerze lub przeglądarce.

2. W następny kroku przejdź do wybranego czatu i znajdź wiadomość, na którą chcesz zareagować.

3. Najedź kursorem myszy na wspomnianą wiadomość.

4. Zobaczysz, jak ujawnia się mała ikona w postaci buźki.

5. Po kliknięciu na tę ikonę wyświetli się lista emotikon, za pomocą których możesz zareagować.

6. Kliknij wybraną emotikonę, a zostanie ona dołączona do wiadomości.

Jak poznać statystyki reakcji na wiadomości WhatsApp.

Użytkownicy mogą poznać statystyki dotyczące reakcji na wiadomość. Jak wspomnieliśmy, gdy my zareagujemy lub inni użytkownicy zareagowali na wiadomość, reakcje te pojawią się obok tej wiadomości.

Aby dowiedzieć się, ilu użytkowników i kto zareagował w ten czy inny sposób, po prostu kliknij dowolną z reakcji obok wiadomości.