Download, sterowniki

Jak aktywować funkcję Stuknięcie w tył na iPhonie.

Autor
Juan. M
Data dodania
22.12.2020
Ilość komentarzy
0

Zmiany, jakie iPhone wprowadzał w ciągu ostatnich kilku lat, były ogromne. Wiele z nich jest nastawionych na użytkowników z pewnymi ograniczeniami, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby jakikolwiek użytkownik korzystał z tych funkcji. Jedną z nich, o której wielu użytkowników nie ma pojęcia, jest możliwość skonfigurowania naszego iPhone'a tak, aby poprzez dwa lub trzy dotknięcia z tyłu naszego telefonu wykonywał określoną czynność, np. zrobienie zrzutu ekranu.

Powiązane: Jak zrobić zdjęcie RAW za pomocą iPhone'a (DNG)

Obecnie w sieciach społecznościowych dostępnych jest wiele filmów, które pokazują, jak urządzenie z Androidem może robić zrzuty ekranu lub wykonywać inne operacje, po prostu dotykając kilka razy z tyłu urządzenia mobilnego. Ta opcja jest również dostępna na iPhonie z iOS.

Na iPhonie z iOS możemy aktywować funkcję „Stuknij w tył”, a następnie skonfigurować ją tak, aby po dwóch lub trzech dotknięciach tylnej obudowy iPhone'a wykonywana była dowolna z przykładowych czynności czynności:

 - Centrum powiadomień  - Zrzut ekranu
 - Centrum sterowania  - Zwiększ głośność
 - Łatwy dostęp  - AssistiveTouch
 - Pasek zmiany aplikacji  - Lupa
 - Początek  - Odwrócenie inteligentne
 - Potrząśnij  - Odwrócenie klasyczne
 - Siri  - Przeczytaj ekran
 - Spotlight  - VoiceOver
 - Wycisz  - Zoom
 - Zablokuj ekran  - Przewiń w dół
 - Zmniejsz głośność  - Przewiń w górę

Jak wspomnieliśmy, możemy skonfigurować do dwóch działań, naciskając z tyłu naszego iPhone'a, ponieważ możemy aktywować funkcję dla dwóch dotknięć z tyłu iPhone'a lub dla trzech dotknięć. Każdy z nich jest konfigurowany osobno, dzięki czemu możemy powiązać inną akcję z każdym z gestów.

To powiedziawszy, poniżej pokazujemy szczegółowo, jak aktywować funkcję Stuknięcie w tył na iPhonie, a także skonfigurować ją tak, aby po naciśnięciu 2 lub 3 razy z tyłu iPhone'a z iOS wykonywana była określona akcja:

Jak aktywować i skonfigurować Stuknięcie w tył na iPhonie:

1. Otwórz aplikację Ustawienia

2. Zlokalizuj i uzyskaj dostęp do opcji: Dostępność

3. Po wejściu do środka będziesz musiał przejść do: Dotyk

4. Daje to dostęp do listy ustawień, w tym przypadku będziemy musieli przewinąć do dołu ekranu, aby wybrać: Stuknięcie w tył

5. W tym miejscu musimy wskazać, czy chcemy skonfigurować opcję Dwukrotne stuknięcie, czy trzykrotne stuknięcie.

6. Po wybraniu opcji konfiguracji wystarczy zaznaczyć czynność, którą chcesz połączyć, z dwoma lub trzema dotknięciami z tyłu iPhone'a. Dostępne opcje to te pokazane w początkowej części tego tekstu.

7. Po wybraniu żądanej opcji można cofnąć się i skonfigurować drugi gest dotyku, z dwoma lub trzema stuknięciami.

8. Teraz wystarczy wypróbować właśnie skonfigurowane gesty, to znaczy 2 lub 3 razy nacisnąć palcem z tyłu iPhone'a, aby zobaczyć, jak skonfigurowana czynność zostanie wykonana automatycznie.

Ważna uwaga: należy zaznaczyć, że ta funkcja jest dostępna od wersji iOS 14, ale tylko użytkownicy posiadający następujące modele iPhone'a będą mogli z niej korzystać:

- iPhone 8/8 Plus

- iPhone X / XS / XS Max / XR

- iPhone 11/11 Pro / 11 Pro Max

- iPhone 12/12 Mini / 12 Pro / 12 Pro Max

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus