Jeśli jesteś właścicielem jednego z najnowszych modeli iPhone'a i zaktualizowałeś system operacyjny iOS do najnowszych wersji, zauważysz niesamowitą poprawę w aparacie. Teraz iPhone pozwala na lepszą konfigurację dzięki zwiększonej ilość opcji. Jednym z aspektów, w którym iPhone ulepszył swój aparat, jest robienie zdjęć w miejscach o słabym oświetleniu, dzięki włączeniu trybu nocnego iPhone'a z iOS.

Powiązane: Jak korzystać z „przeciągnij i upuść” na iPhonie z systemem iOS

Tryb nocny iPhone z iOS aparatu pozwala na wykonywanie zdjęć w ciemnych miejscach lub słabym świetle. Zasadniczo tryb nocny iPhone'a wykorzystuje czas otwarcia migawki, czyli prędkość, z jaką membrana warstwy otwiera się i zamyka. Gdy korzystamy z trybu nocnego, aparat iPhone'a zrobi zdjęcie z małą prędkością, pozwalając na dostanie się większej ilości światła do matrycy i sprawiając, że zdjęcie nie będzie tak ciemne.

Jednak zdjęcia w trybie ciemnym mają 2 aspekty, które należy wziąć pod uwagę:

- Poruszone lub niewyraźne zdjęcia: ponieważ tryb nocny robi zdjęcia z długimi czasami otwarcia migawki, iPhone musi pozostać nieruchomy podczas robienia zdjęć. Dlatego podczas robienia takiego zdjęcia iPhone wyświetli wskaźnik w kształcie krzyża, aby użytkownik utrzymał stałą pozycję aparatu. Jeśli nie używasz statywu, który pozwala utrzymać stałą pozycję, zdjęcia w trybie ciemnym mogą być rozmazane. Będą również poruszone, jeśli obiekt lub osoba poruszy się podczas robienia zdjęcia.

- Dezaktywacja lampy błyskowej: gdy robimy zdjęcia w trybie nocnym, lampa błyskowa twojego iPhone'a zostanie automatycznie dezaktywowana. Oznacza to, że nie będziesz mógł używać lampy błyskowej aparatu iPhone'a na zdjęciach zrobionych w trybie nocnym. To sprawia, że ​​czasami lepiej zrobić zdjęcie w trybie normalnym z lampą błyskową niż w trybie nocnym. Co prawda zdjęcia z lampą błyskową mogą nie wyglądać zbyt naturalnie, ale bez wątpienia ich jakość jest zwykle znacznie lepsza niż zdjęć w trybie nocnym, szczególnie w sytuacjach, gdy obiekt się porusza lub w których nie możemy utrzymać naszego iPhone'a w stałej pozycji.

Z tych powodów wielu posiadaczy iPhone’ów decyduje się na wyłączenie trybu nocnego podczas robienia zdjęć w słabo oświetlonych miejscach. Problem polega na tym, że domyślnie iPhone aktywuje tryb nocny w aparacie, gdy wykryje słabe światło, więc jeśli chcesz użyć lampy błyskowej swojego iPhone'a, będziesz musiał ręcznie wyłączyć tryb nocny, chyba że zrobisz to na stałe w ustawieniach iOS.

W tym samouczku dowiesz się, jak dezaktywować tryb nocny aparatu iPhone'a, aby zamiast tego robić zdjęcia z lampą błyskową:

Jak wyłączyć automatyczny tryb nocny aparatu iPhone'a.

1. Będąc w słabo oświetlonym miejscu, otwórz aparat swojego iPhone'a.

2. Po otwarciu tryb nocny zostanie aktywowany automatycznie, jeśli nie, kliknij okrągłą ikonę w lewym górnym rogu ekranu.

3. Na dole, tuż nad migawką, zobaczysz suwak.

4. Przesuń ten suwak w lewo (przeciągnij od lewej do prawej)

5. Spowoduje to wyłączenie trybu ciemnego i teraz możesz robić zdjęcia w normalnym trybie z lampą błyskową na swoim iPhonie.

6. Teraz, gdy jest wyłączony, jeśli chcemy, aby tryb nocny był nadal dezaktywowany za każdym razem, gdy otwieramy naszą aplikację na iPhone'a, będziesz musiał otworzyć aplikację Ustawienia.

7. Przejdź do: Aparat

8. Na ekranie ustawień aparatu musisz wybrać: Zachowaj ustawienia

9. Znajdź i aktywuj przełącznik opcji: Tryb aparatu

10. Spowoduje to zapisanie ostatniego ustawienia trybu aparatu iPhone'a i pozostanie za każdym razem, gdy go otworzysz. W naszym przypadku, ponieważ ostatnia konfiguracja wykonana w wyłączonym trybie nocnym, od teraz będzie to ustawienie stałe.