Długo wyczekiwany przez wszystkich fanów marki Apple, iPhone 14 wkracza do sklepów. Co tym razem przygotowali dla nas twórcy? Jak wygląda jego specyfikacja, czym różni się od poprzedników i jakie ciekawostki znajdą się w jego wnętrzu? Na wszystko to warto spojrzeć i przekonać się samemu!

Na jakie warianty można liczyć?

Pogłoski od dłuższego czasu dają znać, że iPhone 14 nie będzie dostępny w wariancie mini, która miała posiadać ekran o przekątnej 5,4 cala. Pewność oczywiście będziemy mieć dopiero po premierze. Nie zmienia to jednak faktu, że na pewno otrzymamy dwa modele o przekątnej 6,1 cala oraz dwie opcje z przekątną 6,7 cala. Oczywiście wszystkie te modele będą również dzielić się na rozwiązania standardowe oraz Pro. Jak widać, wyborów nie będzie brakować. Jak przedstawia się design nowego iPhone'a?

Design – co nowego?

Na tę chwilę nie ma informacji o wielkich zmianach dotyczących wyglądu zewnętrznego. Wiemy jednak, że niewielkie przekształcenia mają miejsce – szczególnie w wariantach Pro. Tutaj powiększona zostanie wyspa, na której znajdują się obiektywy tylnego aparatu. Co ciekawe, będzie też wyższa, przez co będzie bardziej wystawać poza powierzchnię obudowy. Istnieją też pogłoski, że osłony głośników oraz mikrofonów mają ulec zmianie.

Ciekawym doniesieniem jest użycie tytanowych ramek w przypadku serii Pro, co dotychczas nie miało miejsca – zwykle były one instalowane na rozwiązaniach ze stali nierdzewnej. Może to zwiększyć wytrzymałość całej konstrukcji.

Jeśli chodzi o kolorystykę, iPhone 14 wprowadza nowość – obudowa będzie miała kolor fioletowy, który będzie zmieniał swój odcień w zależności od panujących warunków pogodowych. Oczywiście nie zabraknie też standardowych kolorów czarnych, białych, niebieskich i czerwonych, które znajdą się w tańszych modelach. W przypadku opcji droższych można liczyć na grafit, złoto i srebro.

iPhone 14 – jak wygląda specyfikacja?

Wiedząc już o dostępnych modelach i ich estetyce, pora przyjrzeć się temu, co wiemy o specyfikacjach nowego iPhone'a.

  • Wyświetlacz – plotki głoszą, że każdy model dostanie wyświetlacz z technologią Pro Motion, czyli adaptacyjnym odświeżaniem ekranu o częstotliwości 120 Hz. Najprawdopodobniej jednak opcja ta ograniczona będzie do modelów Pro – czas pokaże.
  • Aparat – jest to już kluczowy aspekt każdego iPhone'a. Tym razem też można liczyć na nowe rozwiązania. Mówi się, że poprawiony zostanie przedni obiektyw, którego Apple wyposaży w szerszą przysłonę i funkcję autofokusa. Z racji na zapotrzebowanie lepszego funkcjonowania wirtualnej rzeczywistości, główny aparat w wersjach Pro otrzyma 48 megapikseli, co pozwoli na nagrywanie w rozdzielczości 8K. Możliwe jest również zastosowanie obiektywu zmiennoogniskowego, jednak jest to niepotwierdzona spekulacja.
  • Procesor – tańsze modele będą wyposażone w zeszłoroczne układy A15. Nowy układ pojawi się jedynie w wersjach Pro. Jednocześnie będzie on tworzony w tej samej technologii, przez co nie można liczyć na wielkie różnice w wydajności.
  • Pamięć – tutaj też nie będzie wielu zmian – wszystkie modele mają pozostać z pamięcią RAM o wartości 6 GB. Co ciekawe, wersje Pro mogą mieć pamięć masową o pojemności do 2 TB.

Jak widać, nowy iPhone 14 wprowadza wiele nowości, zostając jednak w zgodzie ze swoimi standardami. Każdy może zdecydować sam, czy jest to model dla niego, jednak najlepiej poczekać do premiery.