Obecnie praktycznie każda branża korzysta z dobrodziejstw Internetu. Firmy korzystają z sieci do różnych celów – część do przesyłania dużej ilości danych, inne do wideokonferencji i komunikowania się, do przechowywania plików w chmurze lub prowadzenia social mediów i sklepów internetowych. Podstawą takich działań jest niezawodny i szybki dostęp do Internetu, który mocno wpływa na wydajność pracowników, kulturę pracy w firmie i – co najważniejsze – wpływa ostatecznie na korzystniejsze wyniki finansowe.

  1. Czym jest Internet symetryczny?
  2. Internet dla biznesu bez ograniczeń
  3. Łącze symetryczne dla firm, czyli podstawa wydajnej pracy

W XXI wieku, Internet stał się niezbędnym narzędziem umożliwiającym sprawne prowadzenie działalności biznesowej. W celu zapewnienia dostępu do szybkiego Internetu, warto rozważyć ofertę z Internetem symetrycznym.

Czym jest Internet symetryczny?

Każdego roku na rynku pojawia się coraz większa liczba aplikacji i urządzeń, które wymagają lepszego i szybszego dostępu do Internetu. Wszystkie te aplikacje działają sprawniej, gdy prędkości pobierania i wysyłania danych są równe. Wysokie prędkości odbierania danych znakomicie sprawdzają się w trakcie oglądania filmów, seriali, grania online czy słuchania muzyki. Nie zapominajmy też, że szybki Internet jest podstawą efektywnej działalności biznesowej. Obecnie jednym z najlepszych rozwiązań jest szybki Internet symetryczny, dzięki któremu nie musimy obawiać się żadnego rodzaju przesyłanych danych - wszystkie będą działać sprawnie.

Termin symetryczność, stosowany w odniesieniu do transmisji danych, odnosi się do technologii, w której prędkości przesyłania informacji w obu kierunkach są takie same. Najprościej mówiąc, Internet symetryczny oznacza, że pobieranie i wysyłanie danych jest na podobnym poziomie. Co to oznacza w praktyce dla klientów? Większość dostawców Internetu, szczególnie tych, którzy proponują usługi osobom prywatnym, podaje prędkości rzędu 10 Mb/s, 100 Mb/s, a nawet 1 Gb/s. Na papierze oferty wyglądają doskonale i niemal każdy klient skusi się na najlepszą dostępną opcję. Trzeba jednak pamiętać, że podane wartości dotyczą tylko prędkości pobierania danych. Prędkość wysyłania informacji będzie już zdecydowanie niższa.

Łącze symetryczne gwarantuje zbliżone prędkości pobierania i wysyłania danych. Jeśli w ofercie dostępne jest łącze symetryczne o prędkości 100 Mb/s, to w praktyce oznacza, że prędkość wysyłania i pobierania danych będzie wynosiła właśnie 100 Mb/s. Można śmiało powiedzieć, że światłowód symetryczny to nowa jakość w świecie technologii.

Internet dla biznesu bez ograniczeń

Netia BDI, czyli Biznesowy Dostęp do Internetu, to stały, symetryczny dostęp do Internetu, który charakteryzuje się stałą przepustowością zagwarantowaną w umowie SLA oraz takimi samymi prędkościami wysyłania i pobierania danych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych firm, które cenią wysoką prędkość wysyłania danych, np. firmy, które korzystają z technologii komunikacji VoIP i SIP (ponieważ symetryczność łącza i jego duża przepustowość znacznie poprawiają jakość połączeń i zmniejszają opóźnienia). Z takiego rozwiązania skorzystają także te firmy, które wysyłają dużą ilość danych między sieciami (np. instytucje finansowe wymieniające dane z wieloma oddziałami), oraz korzystające z technologii chmury i udostępniające dane i zasoby zespołom projektowym i klientom.

Łącze symetryczne dla firm, czyli podstawa wydajnej pracy

Pracownicy w firmach z każdym rokiem stają się coraz bardziej mobilni. Przy wideokonferencjach i współpracy w chmurze, potrzebny jest bezproblemowy i szybki kontakt z zespołem, by można było płynnie pracować nad projektami. Zbyt niska prędkość wysyłania danych jest główną przyczyną słabej jakości połączeń i opóźnień w przypadku transmisji, która odbywa się w czasie rzeczywistym. Na szczęście, za sprawą nowoczesnej, bardzo zaawansowanej technologii Netia BDI, możemy liczyć na:

  • Skalowalność, dzięki której przepustowość łącza możemy zmieniać wraz z potrzebami biznesowymi w zakresie od 1 Mb do 100 Gb
  • Niezawodność - możliwość uruchomienia 2 niezależnych łączy w jednej lokalizacji i ich automatycznemu przełączeniu w przypadku awarii
  • Wysoka jakość transmisji. Nowoczesna, rozbudowana sieć szkieletowa i dostępowa połączona z najważniejszymi operatorami międzynarodowymi i krajowymi zapewnia maksymalne transfery, nawet w godzinach szczytu, szybki dostęp do zasobów oraz możliwość wysyłania dużych plików
  • Wygoda i bezpieczeństwo. Nowoczesne, ogólnokrajowe centrum zarządzania siecią Netii pozwala szybko diagnozować i usuwać potencjalne awarie, co jest szczególnie istotne w przypadku firm opierających swoją działalność biznesową na Internecie (banki, portale, firmy hostingowe)
  • Brak wąskich gardeł. Symetryczność łącza i wysoka, gwarantowana przepustowość, a także skalowalność usługi zapewniają, że łącze nie będzie nigdy przeciążone
  • Dostępność usług w chmurach, które wymagają wysokich prędkości wysyłania danych, dzięki symetrycznemu połączeniu Netia BDI zyskują gwarancję dostępności danych i zasobów przechowywanych w chmurach
  • Gwarantowana prędkość pobierania (download) i wysyłania (upload) danych, zgodnie z zakupioną usługą

Więcej o ofercie i Internecie symetrycznym przeczytasz na https://www.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/internet-dla-firm/netia-bdi. Jeśli zajmujesz się prowadzeniem działalności gospodarczej, cenisz wysokie prędkości Internetu i chcesz przyspieszyć procesy zachodzące w Twoim biznesie, wówczas Internet symetryczny będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Materiał zewnętrzny