Microsoft jest już coraz bliżej wydania swojej przeglądarki Internet Explorer 10 na komputery z zainstalowanym systemem Windows 7.

Firma Microsoft wysłała prywatną wiadomość do wszystkich osób, które zostały wybrane do testowania nowej przeglądarki w wydaniu na systemy Windows 7. Programiści Microsoftu poinformowali swoich wiernych testerów, że ostatnio wydana wersja rozwojowa przeglądarki IE10 będzie już ostatnią, po której nastąpi premiera wersji RTW (Release to Web). Udostępniona zostanie ona zapewne do dalszych testów przez Connect, stronę Microsoftu, która skupia użytkowników testujących najnowsze rozwiązania giganta z Redmond.

Programiści z Microsoftu proszą również o to, żeby użytkownicy wersji testowych wydawali opinie zwrotne na temat przeglądarki, aby firma mogła poprawić obecną wersję testową i przygotować wersję finalną jak najszybciej. Dodali również, że wciąż niestety nie są w stanie oszacować przypuszczalnej daty premiery wersji RTW.

Microsoft na chwilę obecną nie jest w stanie udzielić więcej żadnych informacji. Ostatnia publiczna wersja poglądowa Internet Explorera 10 na systemy Windows 7 została udostępniona w listopadzie 2012 roku. Nie wiadomo jednak, kiedy możemy się spodziewać finalnej wersji bądź jej otwartych testów. 

Przeglądarka Internet Explorer 10 na dzień dzisiejszy dostępna tylko jest na urządzeniach z zainstalowanym systemem Windows 8.