Praktycznie wszystkie aplikacje do przesyłania wiadomości na Androida i iPhone'a mają opcje prywatności, które pozwalają nam ukryć, kiedy jesteśmy dostępni lub kiedy było nasze ostatnie połączenie. Jednak tylko aplikacja Signal ma opcję prywatności, która pozwala nam ukryć wskaźnik „pisze…” u góry czatu.

Powiązane: Jak wyłączyć powiadomienia o znajomych dołączających do Signal.

Chodzi o informację, która pojawia się u góry czatu.. Ten wskaźnik jest wyświetlany, gdy jesteśmy na czacie, a nasz rozmówca lub rozmówcy w tym samym czasie piszą wiadomość lub odpowiadają. 

W aplikacjach do przesyłania wiadomości, nawet jeśli mamy aktywowane wszystkie opcje prywatności, zawsze będzie wyświetlany wskaźnik, że użytkownik czatu pisze w danym momencie. Ten wskaźnik pisania jest wyświetlany w chwili, gdy uczestnik czatu kliknie pole edycji wiadomości. Dlatego jeśli ukryłeś status połączenia lub ostatnie połączenie z czatem Signal, inni użytkownicy będą wiedzieć, że jesteś połączony i że przeczytałeś wiadomość, jeśli w dowolnym momencie klikniesz edytor wiadomości, ponieważ zostanie wyświetlony wskaźnik pisania.

Na szczęście Signal ma określone ustawienie prywatności dla tego wskaźnika, więc oprócz ukrywania się, gdy jesteśmy online lub czytamy wiadomość w grupie czatu, możemy również ukryć, gdy piszemy lub po prostu klikamy edytor wiadomości tekstowych. W Signal wskaźnik pisania jest reprezentowany przez animację kropek w samym czacie.

Jeśli nie chcesz, aby pisząc wiadomość tekstową lub aktywując edytor wiadomości czatu Signal, wskaźnik był wyświetlany. Pokażemy Ci, jak to zrobić.

Jak zapobiec wyświetlaniu wskaźnika Pisania w czatach Signal na Androida lub iPhone'a.

1. Otwórz aplikację Signal.

2. Stuknij swoje zdjęcie lub ikonę profilu.

3. Po wyświetleniu bocznego menu wybierz opcję: Prywatność.

4. Pojawi się nowe okno, w którym musisz zlokalizować opcję: Wskaźnik pisania.

5. Wyłącz przełącznik po prawej stronie tej opcji.

6. Od teraz, kiedy piszesz lub przechodzisz do edytora wiadomości tekstowych dowolnego czatu Signal, inni użytkownicy nie będą widzieć wskaźnika z trzema kropkami na czacie.

Uwaga: należy zauważyć, że kiedy dezaktywujemy wskaźnik pisania w czatach Signal, przestaniesz również widzieć tę informację, gdy inni użytkownicy będą pisać wiadomość tekstową.