Jeśli współdzielisz komputer i chcesz uniemożliwić użytkownikom pobieranie treści za pomocą Microsoft Edge. W tym artykule dowiesz się, jak włączyć pełne blokowanie pobierania w przeglądarce Microsoft Edge. Ponieważ ta funkcja korzysta z Edytora rejestru systemu Windows 10, przeciętny użytkownik nie będzie mógł zmienić tych ustawień, Ty jednak zrobisz to bez problemu.

Powiązane: Tryb IE (Internet Explorer) w przeglądarce Microsoft Edge.

Możliwość blokowania pobierania treści na komputer jest bardzo potężnym narzędzie. Bywa też niezbędne jeśli zarządzasz komputerem, z którego korzysta wielu użytkowników. Pobierane treści są jednym z najszybszych sposobów na zainstalowanie wirusów, złośliwego oprogramowania, oprogramowania ransomware itp. Dlatego warto ograniczyć możliwość pobierania rzeczy na komputer, zwłaszcza gdy przechowywane są na nim ważne i poufne dane.

Na szczęście teraz można całkowicie wyłączyć pobieranie z Microsoft Edge, więc postępuj zgodnie z instrukcjami przeprowadzanymi przez ten proces. Ponieważ kroki opisane w tym przewodniku używają Edytora rejestru systemu Windows 10, będziesz chciał utworzyć punkt przywracania systemu na wypadek, gdybyś się pomylił. 

Aby utworzyć punkt przywracania w polu wyszukiwania na pasku zadań wpisz i wybierz z listy Utwórz punkt przywracania W sekcji Właściwości systemu wybierz opcję Utwórz.
Wprowadź nazwę punktu przywracania i kliknij OK.

Po pomyślnym utworzeniu punktu przywracania możesz kontynuować korzystanie z poniższego przewodnika.

Aby wyłączyć tryb gościa w Microsoft Edge: 

 1. Otwórz Start i wpisz regedit , a następnie naciśnij Enter .
 2. Przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy Microsoft> Nowy> Klucz .
 4. Nazwij go Edge.
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy Edge> Nowy> Klucz.
 6. Nazwij to Zalecane.
 7. Kliknij prawym przyciskiem myszy Zalecane> Nowy> Wartość DWORD (32-bitowa).
 8. Nazwij to DownloadRestrictions .
 9. Kliknij dwukrotnie DownloadRestrictions i ustaw dane wartości na 1, 2 lub 3 .
 10. Kliknij OK, aby zapisać zmianę.
 • Blokuj niebezpieczne pliki do pobrania: 1
 • Blokuj potencjalnie niebezpieczne i niechciane pobieranie: 2
 • Blokuj wszystkie pobrane pliki: 3

Jak zablokować pobieranie plików w Microsoft Edge?

 • Po ustawieniu punktu przywracania systemu otwórz Edytor rejestru , wyszukując regedit z menu Start i wybierając go, gdy pojawi się na górze listy. 
 • Następnie użyj panelu po lewej stronie, aby przejść do następującej lokalizacji: 
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft/Edge/Recommended

Uwaga: Jeśli nie widzisz klawisza Edge (folderu), kliknij prawym przyciskiem myszy klawisz Microsoft (folder) i wybierz Nowy> Klucz i nazwij go Edge. Musisz zrobić to samo dla Zalecanych. 

 • Teraz, gdy jesteś we właściwej lokalizacji, kliknij prawym przyciskiem myszy środkowe okienko i wybierz Nowy>  Wartość DWORD (32-bitowa). Nazwij ten plik DownloadRestrictions.

 • Następnie kliknij dwukrotnie wpis DownloadRestrictions i zmień dane wartości na 1, 2 lub 3. Spowoduje to zmianę sposobu działania pobierania. Poniżej znajduje się opis tego, co robi każda liczba. 

Blokuj niebezpieczne pliki do pobrania: 1

Blokuj potencjalnie niebezpieczne i niechciane pobieranie: 2

Blokuj wszystkie pobierane pliki: 3

 • Na koniec kliknij OK, a zmiana zacznie obowiązywać. 

Jeśli na jakimkolwiek etapie chcesz przywrócić pobieranie do normalnego stanu domyślnego. Wróć do dokładnie tej samej lokalizacji i zmień dane wartości plików DownloadRestrictions na 0.