Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na wyświetlenie ekranu, udostępnienie swojej przeglądarki Google Chrome komuś lub grupie osób. W tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo przesyłać strumieniowo, czyli, udostępniać ekran, Google Chrome za pomocą Discord. Programu, który prawdopodobnie już zainstalowałeś na swoim komputerze. 

Powiązane: Discord: Jak ukryć wiadomości, oznaczając je jako Spoiler.

Odkąd chaos wywołany przez COVID ogarnął świat, udostępnianie ekranu kojarzyło się głównie jako narzędzie używane przez graczy i streamerów. Jednak teraz jest to niezbędne narzędzie biznesowe. Bez niego praca w domu byłaby prawie niemożliwa, a nauka zatrzymałaby się. Chociaż pojawiło się wiele narzędzi ukierunkowanych na komunikację online, Discord jest nadal zdecydowanie najlepszą na rynku alternatywą dla Microsoft Teams i Zoom służącą do swobodnego udostępniania ekranu. 

Discord jest super lekki i jest wyposażony w niesamowite funkcje, które sprawiają, że jest to jedno z najlepszych wszechstronnych narzędzi zainstalowanych na twoim komputerze. Jako komunikator jest bezkonkurencyjny i oferuje wiele funkcji, które większość ludzi uważa za oczywiste lub o których niewielu myśli. Oprócz szybkiej i łatwej komunikacji jest również wyjątkowo kompetentnym narzędziem do udostępniania ekranu.

Chociaż udostępnianie ekranu w Discord jest generalnie skoncentrowane na graczach, możliwe jest również udostępnianie ekranu przeglądarki, chociaż wymaga to ręcznej konfiguracji. Więc bez dalszego marnowania czasu, postępuj zgodnie z instrukcjami, ponieważ pokażemy Ci dokładnie, jak przesyłać strumieniowo Google Chrome za pomocą Discord. 

Jak udostępnić Google Chrome na ekranie za pomocą Discord?

Domyślnie Discord jest zwykle całkiem dobry w zbieraniu treści, które chcesz automatycznie udostępniać lub przesyłać strumieniowo. Jednak ponieważ jest to narzędzie skoncentrowane na grach, nie zawsze łatwo jest z przeglądarkami. Oznacza to, że będziesz musiał ręcznie dodać Chrome do listy opcji.

  • Aby to zrobić, otwórz Discord na swoim komputerze (nie z przeglądarki). Następnie kliknij Dodajgrę i wybierz z listy Google Chrome. Możesz użyć tej metody, aby dodać wszystko, czego nie ma na liście automatycznie. Aby jakiś program pojawił się na liście, wystarczy, że będzie uruchomiony.

  • Po potwierdzeniu dodania Chrome zostaniesz przeniesiony z powrotem do głównego kanału Discord i zobaczysz nową opcję w lewym dolnym rogu nad Twoją nazwą użytkownika. Aby rozpocząć transmisję, wystarczy kliknąć ikonę Transmituj Google Chrome, a udostępnianie ekranu zostanie włączone dla wszystkich na wybranym serwerze. 

 

Co jeszcze możesz udostępniać na ekranie za pomocą Discord?

Korzystając z tych samych kroków, które pokazano powyżej, teoretycznie możesz przesyłać strumieniowo przez Discord prawie wszystko, chociaż będzie to przesyłanie strumieniowe zawartości tylko do dowolnego kanału, na którym aktualnie się znajdujesz. Nie jest również możliwe udostępnianie ekranu bezpośrednio pojedynczej osobie. Chyba, że utworzysz prywatny pokój, do którego dostęp będzie miała tylko jedna osoba.

Kopia zapasową wszystkiego, co masz na Discordzie.

Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na wykonanie pełnej kopii zapasowej wszystkiego, co masz na Discordzie, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po kopii zapasowej Discord tutaj. Ten przewodnik pokaże Ci, jak wykonać kopię zapasową całej historii czatów na kanale Discord od samego początku istnienia kanału. Pamiętaj, że nie będzie w stanie pobrać informacji z zablokowanych kanałów, usuniętych treści lub kanałów, do których nie masz dostępu.