Czy chcesz poznać najnowsze trendy, wyzwania i koszty związane z tworzeniem stron na WordPressie? II edycja Raportu Rynku WordPressa, przygotowana przez LH.pl, dostarcza kompleksowych odpowiedzi na te pytania, oferując cenne wskazówki zarówno dla twórców stron internetowych, jak i zleceniodawców.

Tworzenie strony internetowej to złożony proces, który niesie ze sobą liczne wyzwania zarówno dla zlecających, jak i dla twórców. Szczególnie interesujący jest rynek WordPressa, którego popularność sprawia, że jest niezwykle zróżnicowany. Oferty tworzenia stron na tej platformie wahają się od kilkuset złotych do kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Wśród wykonawców można znaleźć freelancerów, wirtualne asystentki, web developerów dorabiających po pracy, a także agencje marketingowe i interaktywne. Jak się tu odnaleźć?

Aby przyjrzeć się bliżej rynkowi WordPressa, firma LH.pl (jeden z czołowych dostawców hostingu w Polsce) przeprowadziła obszerne badanie rynku, zbierając opinie od blisko 900 ankietowanych, w tym twórców stron oraz ich klientów. Wyniki te zostały opublikowane w II edycji Raportu Rynku WordPressa.

II edycja Raportu Rynku WordPressa

Raport opracowany przez LH.pl to inicjatywa, której celem jest przybliżenie realiów rynku WordPressa.Pierwsza edycja raportu została stworzona przez LH.pl w 2021 roku i zaoferowała dane, które dla wielu zainteresowanych rynkiem stron WWW stanowiły interesujące wnioski, kształtujące ich codzienną pracę.

Zmiany na rynku, zwłaszcza w kontekście wydarzeń z ostatnich lat, a także popularność raportu sprawiły, że LH.pl zdecydowało się ponowić badanie. Efektem jest II edycja Raportu Rynku WordPressa, która dostępna jest bezpłatnie.

Nowe dane i analizy

Nowa wersja raportu to ponad 130 stron wartościowych informacji, bazujących na ponad 850 odpowiedziach zebranych od twórców i klientów w okresie od marca 2024 roku do maja 2024 roku. LH.pl zorganizowało dwie osobne ankiety - jedną dla twórców stron internetowych, drugą dla osób, które zlecały lub planują zlecić stronę internetową.

Każda z grup otrzymała inny zestaw pytań, adekwatny do ich sytuacji na rynku WordPressa. Wszystkie dane zostały następnie zebrane, przeanalizowane, a także opatrzone wnioskami. Oprócz samej analizy i wniosków omawiane zagadnienia w raporcie zawierają istotne porady od wielu specjalistów z branży, którzy podzielili się swoją ekspertyzą.

Co znajdziesz w raporcie?

Ile kosztuje strona na WordPressie? Jak właściwie wycenić taki projekt? Gdzie szukać wykonawców lub zleceń? Jak właściwie nawiązać współpracę? Jak doprowadzić projekt do końca, tak, aby obie strony były zadowolone? To tylko część z pytań, na które odpowiedź znajdziesz w nowym raporcie rynku WordPressa.

Raport szczegółowo analizuje relacje między klientami a twórcami stron WWW. Dla twórców stron dostarcza wnioski, które pomogą w lepszej organizacji pracy, dokładniejszym wycenianiu usług i pozyskiwaniu klientów. Dla zleceniodawców ukazuje czynniki wpływające na koszty projektu oraz efektywne metody współpracy z wykonawcami.

Wyniki przeprowadzonych badań uwzględniają następujące tematy:

  1. Popularność WordPressa w świecie stron internetowych — WordPress cieszy się uznaniem zarówno wśród klientów, jak i web developerów. Jakie są główne przyczyny, dla których ta platforma jest tak chętnie wybierana na rynku tworzenia stron WWW?
  2. Koszt tworzenia stron z perspektywy zlecających i wykonawców — koszt stworzenia strony internetowej może znacznie różnić się w zależności od oczekiwań klienta oraz możliwości i specjalizacji wykonawcy. Jakie są obecne ceny na rynku i jakie budżety najczęściej przeznaczają na to zleceniodawcy?
  3. Klient 2.0 i nowe wymagania wobec twórców stron — współcześni klienci oczekują od twórców stron internetowych nie tylko technicznej wiedzy, ale również dodatkowych umiejętności oraz zrozumienia ich specyficznych potrzeb. Jakie są kluczowe oczekiwania świadomych zlecających, i na jakie aspekty powinni zwracać uwagę wykonawcy, aby sprostać tym wymaganiom?
  4. Współpraca między klientem a web developerem — jakie są największe trudności, które pojawiają się podczas współpracy między klientem a twórcą strony internetowej? Co jest źródłem frustracji dla obu stron i jak można przezwyciężyć te wyzwania?
  5. Znajdowanie wykonawców i pozyskiwanie klientów — gdzie zlecający najczęściej szukają wykonawców do stworzenia swojej strony internetowej? Jakie kanały i metody są najskuteczniejsze dla web developerów w poszukiwaniu nowych projektów?
  6. Rozszerzenie oferty — czy zlecający oczekują od wykonawców więcej niż tylko wykonanie strony? Jakie dodatkowe usługi mogą zaproponować twórcy stron, aby zwiększyć swoje dochody i uczynić swoją ofertę bardziej atrakcyjną dla klientów?

Pobierz raport rynku WordPressa za darmo!

Pobierz raport już teraz, całkowicie za darmo, aby uzyskać wgląd w najnowsze dane dotyczące rynku WordPressa, strategie wycen usług oraz najlepsze praktyki współpracy.

Pobierz II edycję Raportu Rynku WordPressa od LH.pl

Analiza dostarczona przez LH.pl stanowi nieocenione źródło wiedzy dla każdego zaangażowanego w proces tworzenia, wdrażania i zarządzania stronami internetowymi. Dostęp do tak szczegółowych informacji za darmo to rzadkość, która świadczy o silnym zaangażowaniu LH.pl we wspieranie i edukowanie polskiej społeczności WordPressa. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią raportu, aby na własne oczy zobaczyć, jak cenne mogą być te informacje w codziennej pracy nad stronami WWW.