Download, sterowniki

Gdzie oglądać Mundial 2018? Transmisje w TV i Internecie za darmo

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
14.06.2018
Ilość komentarzy
0

Mundial 2018 można oglądać legalnie i za darmo zarówno w telewizji jak i w Internecie w wysokiej jakości. Prawa do transmisji w Polsce ma Telewizja Polska, co sprawia, że można oglądać mecze na kanałach TVP1/TVP2, a także w usłudze TVP Sport VOD przez Internet. Zobacz, gdzie dokładnie obejrzeć Mundial w telewizji oraz w Internecie.

Gdzie oglądać Mundial 2018 za darmo

Jeśli chcesz śledzić rozgrywki w Mistrzostwach świata w piłce nożnej, to mamy dobrą wiadomość. W Polsce prawa do transmisji wszystkich 64 meczów ma Telewizja Polska. Oznacza to, że nie trzeba się zbytnio gimnastykować, aby obejrzeć transmisje z Mundialu 2018, gdyż wszystko będzie dostępne w ramach usług oferowanych przez TVP (kanały telewizyjne TVP1, TVP2, a także transmisje na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji TVP Sport).

W przypadku oglądania transmisji przez Internet warto jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz. Telewizja Polska nie wyraziła zgody na udostępnianie sygnału, więc nie można liczyć na niezależne serwisy lub aplikacje, które w swojej bazie oferowały oglądanie transmisji z sygnału TVP. Konieczne będzie skorzystanie z oficjalnej strony lub z oficjalnej aplikacji TVP Sport na Androida lub iOS.

Gdzie oglądać Mundial 2018 w telewizji?

Jeżeli Mundial 2018 chcesz oglądać na ekranie swojego telewizora, to najprościej skorzystać z polskiej telewizji publicznej. Wszystkie 64 mecze wraz z polskim komentarzem zostaną wyświetlone na kanałach Telewizji Polskiej (TVP1, TVP2) zupełnie za darmo, w jakości HD. Wystarczy tylko sprawdzić program TV, aby dowiedzieć się, na którym kanale aktualnie leci interesujący nas mecz.

Oglądaj Mundial 2018 w TVP1 i TVP2 w telewizji

Nieco inaczej wygląda sprawa, gdy mistrzostwa chcemy obejrzeć w jakości 4K. W tym wypadku 52 mecze będą transmitowane za darmo na kanale TVP 4K. Pozostałe mecze będzie transmitować Canal+ 4K Ultra HD. Jeżeli jesteś abonentem Orange TV, to masz możliwość obejrzenia wszystkich meczy Mistrzostw Świata w 4K bez dodatkowych opłat – 52 mecze obejrzysz wtedy w TVP 4K, a 12 w Canal+ 4K Ultra HD za darmo.

Jak oglądać Mundial 2018 przez Internet?

Jeżeli nie masz dostępu do telewizji, to innym rozwiązaniem jest laptop, smartfon lub tablet, czyli oglądanie Mundialu 2018 przez Internet. Tu również nie ma żadnego problemu, gdyż wszystko oferowane jest za darmo przez Telewizję Polską w ramach usługi sport.tvp.pl.

Osoby korzystające z komputerów stacjonarnych lub laptopów mogą wszystkie transmisje obejrzeć na żywo wraz z polskim komentarzem na oficjalnej stronie sport.tvp.pl. Znajdziemy tam zawsze aktualne odnośniki do obecnych rozgrywek.

Transmisja z otwarcia na stronie sport.tvp.pl

Posiadacze smartfonów z Androidem lub iOS powinni pobrać oficjalną aplikację TVP Sport ze Sklepu Play lub App Store.

Pobierz TVP Sport dla Androida

Pobierz TVP Sport dla iOS

Po pobraniu aplikacji wystarczy ją uruchomić, a następnie na dolnym pasku wybrać zakładkę „Transmisje”. W tym miejscu znajdziesz listę wszystkich aktualnie transmitowanych meczów, a także listę nadchodzących wydarzeń.

Aplikacja TVP Sport i transmisje na żywo

Te rzeczy, które są aktualnie transmitowane możesz zacząć błyskawicznie oglądać dotykając przycisku „Oglądaj online”. Na liście transmisji znajdziesz listę wszystkich nadchodzących meczów w najbliższych dniach, więc możesz bez problemu znaleźć te, które interesują Cię najbardziej. 

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus