Foxit wypuścił aktualizację 5.4.5 swojego pakietu Foxit Reader. Wraz z aktualizacją programu, uaktualnieniu uległa również plugin odpowiedzialny za wyświetlanie plików PDF w przeglądarkach. W ostatnich wersjach wtyczka posiadała lukę w bezpieczeństwie, która narażała komputer na niebezpieczeństwo.

Ostatnio pisaliśmy o problemach twórców Foxit Readera z wtyczką o tej samej nazwie, która pozwala użytkownikowi na wyświetlanie dokumentów PDF wewnątrz okna przeglądarki. Wtyczka npFoxitReaderPlugin.dll posiadała dość sporą lukę w bezpieczeństwie, która narażała komputer użytkownika na niebezpieczeństwo ze strony złośliwego oprogramowania. Z pewnością użytkownicy Foxit Readera i Firefoksa zauważyli ostatnio, że przy próbie otwarcia dokumentu PDF w przeglądarce wyskakiwał komunikat o obniżonym poziomie bezpieczeństwa. 

Twórcy szybko jednak zareagowali na problem i obiecali wydanie aktualizacji, która załata lukę. Tak też się stało i do naszych rąk trafia nowa wersja Foxit Readera oznaczona numerem 5.4.5. Uaktualnieniu uległ cały program, jak i wtyczka, zatem można już bezpiecznie korzystać z aplikacji i otwierać pliki PDF wewnątrz przeglądarki.

Nie zmienia to jednak faktu, że użytkownicy mogą czuć się niepewnie używając dodatkowych wtyczek. Tak też pewnie myślą twórcy przeglądarek, czego wyrazem jest chociażby ostatnia wersja beta nowego Firefoksa 19, który w finalnej wersji ma być wyposażony we wbudowaną przeglądarkę plików PDF.

Na chwilę obecną pozostaje nam stary, dobry Foxit Reader, a jego najnowszą, bezpieczną wersję możecie ściągnąć z naszego działu download.