Jeśli używasz Firefoksa na Androida, możesz teraz automatycznie uzupełniać zapisane hasła w innych aplikacjach zainstalowanych na twoim urządzeniu. Podobnie jak było to zrobione w LastPass. Teraz, gdy LastPass usunął tę opcję na wielu urządzeniach, Firefox sprytnie wypełnił pustkę.

Powiązane: Jak dodać foldery do menu Start w systemie Windows 11

Firefox na Androida jest jedną z najlepszych przeglądarek mobilnych na rynku, jest szybki, łatwy w użyciu i ma pełną obsługę rozszerzeń wraz z synchronizacją. Niedawno zyskał również możliwość automatycznego wypełniania haseł w innych aplikacjach na urządzeniach z Androidem. To fantastyczna wiadomość, zwłaszcza teraz, gdy LastPass zmniejszył funkcjonalność swojej aplikacji mobilnej. W tej chwili funkcja ta jest testowana w Firefox Nightly, wersji beta Firefoksa, ale wkrótce powinna być dostępna w wersji stabilnej.

Autouzupełnianie Firefoksa w innych aplikacjach jest domyślnie wyłączone na wszystkich urządzeniach z Androidem i jest dostępne w Firefoksie w wersji 92. Ta funkcja jest dostępna dla każdego, kto korzysta z Firefox Nightly i używa aktualnej listy zapisanych haseł z Firefoxa. Chociaż działa najlepiej, gdy synchronizacja jest włączona między urządzeniami, możesz jej używać wyłącznie na urządzeniu z Androidem.

Szybkie kroki, aby włączyć autouzupełnianie haseł Firefoksa na Androidzie.

 1. Upewnij się, że używasz Firefox Nightly w wersji 92 lub nowszej.
 2. Upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Firefox.
 3. Otwórz aplikację Firefox, dotknij trzech kropek w dolnym rogu, a następnie kliknij Ustawienia.
 4. Następnie kliknij Dane logowania i hasła.
 5. Przestaw przełącznik obok opcji Autofill in other apps na Włączone.
 6. Na nowym ekranie wybierz Firefox Nightly, a następnie potwierdź zmianę.

Uwaga: możesz wykonać ten sam proces w stabilnej wersji Firefoksa gdy tylko funkcja ta zostanie wdrożona.

Jak korzystać z autouzupełniania haseł w Firefoksie na Androida? Automatycznie wypełniaj dane logowania w innych aplikacjach korzystających z Firefoksa.

Aby włączyć automatyczne uzupełnianie haseł w Firefoksie na Androida, upewnij się, że aplikacja Firefox jest aktualna, a następnie wykonaj następujące czynności.

 • Otwórz Firefoksa i upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Firefox.
 • Po zalogowaniu stuknij trzy kropki w prawym dolnym rogu ekranu, a następnie stuknij Ustawienia.
 • Następnie dotknij, Dane logowania i hasła , a następnie upewnij się, że przełącznik obok opcji Autofill in other apps jest włączony.
 • Spowoduje to przejście do nowego ekranu, na którym będziesz musiał wybrać Firefox Nightly z listy opcji.
 • Na koniec kliknij OK, aby zaakceptować zmianę, a Firefox stanie się domyślnym narzędziem do automatycznego wypełniania haseł.

Uwaga: możesz wykonać ten sam proces w stabilnej wersji Firefoksa gdy tylko funkcja ta zostanie wdrożona.

Ustawiania możesz zmienić w dowolnym momencie, po prostu wracając do tej samej lokalizacji i wyłączając Autouzupełnianie w innych aplikacjach (Autofill in other apps).

Pamiętaj tylko, że Firefox może automatycznie uzupełniać dane w innych aplikacjach tylko wtedy, gdy zapisałeś hasła korzystając z przeglądarki. Na przykład, jeśli masz zapisane dane konta Steam, Firefox będzie mógł użyć tych danych do automatycznego wypełnienia w aplikacji Steam. Nadal będziesz musiał ręcznie wprowadzić kody 2FA, jeśli masz włączoną funkcję 2FA (a powinieneś).

Alternatywy dla menedżera haseł Androida.

Jeśli nie podoba Ci się pomysł używania Firefoksa jako menedżera haseł na Androidzie, zawsze możesz użyć Bitwarden. Bitwarden to darmowy menedżer haseł bardzo podobny do LastPass. Ma dobrą wersję darmową i dość tanią opcję subskrypcji. Możesz wtedy zaimportować wszystkie swoje dane z LastPass do Bitwarden, co oszczędza mnóstwo czasu.