Download, sterowniki

Destiny 2 za darmo! Jak bezpłatnie odebrać grę na Battle.net?

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
05.11.2018
Ilość komentarzy
0

Możesz grać w Destiny 2 za darmo, jeśli odbierzesz grę przed 18 listopada. Gra dostępna jest na liście podarunków i można ją przypisać na stałe do konta. Zobacz, jak odebrać grę bezpłatnie i co trzeba zrobić, aby można ją było aktywować na naszym koncie Battle.net.

Destiny 2 za darmo. Jak odebrać?

Twórcy postanowili udostępnić podstawową wersję gry Destiny 2 za darmo wszystkim graczom. Promocja trwa do 18 listopada 2018 r. Wszystkie osoby, które dopiszą grę do swojego konta Battle.net przed 18 listopada, otrzymają grę na zawsze. Darmowy prezent uwzględnią tylko podstawową wersję gry Destiny 2, bez jakichkolwiek DLC i innych dodatków.

Okazuje się jednak, że niektóre osoby mają problemy z przypisaniem gry do swojego konta Battle.net. Wynika to z tego, że prezent można odebrać tylko wtedy, gdy mamy do konta przypisaną dodatkową ochronę, czyli tzw. weryfikację dwuetapową. To darmowy sposób na bardzo dobre zabezpieczenia swojego konta przed kradzieżą. Zobaczmy zatem, jak zagrać za darmo w Destiny 2 i przypisać grę na stałe do swojego konta.

Krok 1: Załóż konto Battle.net, jeśli jeszcze go nie masz

Abyśmy mogli w ogóle zagrać w Destiny 2, musimy posiadać konto Battle.net. Jeżeli jeszcze takiego konta nie posiadasz i to będzie pierwsza gra na platformie Battle.net, to musisz się zarejestrować pod poniższym linkiem.

Zarejestruj konto Battle.net

Wejdź w powyższy link, a następnie wypełnij formularz rejestracji darmowego konta w serwisie Battle.net. Możesz wypełnić formularz i stworzyć nowe konto lub zalogować się za pomocą konta Google bądź Facebook (wtedy twój profil Battle.net będzie powiązany z Google lub Facebookiem).

Zarejestruj konto w serwisie Battle.net

Po wypełnieniu formularza rejestracji należy aktywować swoje konto. W tym celu zaloguj się na konto pocztowe, które podałeś przy rejestracji, a następnie otwórz wiadomość od Blizzarda i kliknij w link aktywacyjny.

Krok 2: Odbierz prezent z Destiny 2 na swoim koncie Battle.net

Gdy masz już konto, to kolejną rzeczą jest odebranie prezentu z grą Destiny 2. Można to zrobić na oficjalnej stronie, po zalogowaniu na konto Battle.net.

Zaloguj się na konto Battle.net

Przejdź do powyższego odnośnika i zaloguj się na swoje konto. Gdy się zalogujesz, to w górnym prawym rogu ekranu wyświetli się twoja nazwa użytkownika. Kliknij w nią, aby wysunąć menu, po czym wybierz zakładkę „Moje podarunki” (My gifts).

Wejdź do swoich podarunków na koncie Battle.net

Wejdź do sekcji z podarunkami. Na liście dostępnych podarunków wyświetli się gra Destiny 2.

Osoby, które miały już założone wcześniej konto Battle.net mogą po po prostu kliknąć przycisk „Dodaj”. Gra zostanie od razu przypisana na stałe do ich konta i nic więcej nie trzeba już robić. Można od razu przejść do trzeciego kroku, czyli włączyć Battle.net Launcher i rozpocząć grę.

Jeśli jednak założyliśmy nowe konto dopiero teraz, w trakcie trwania promocji na Destiny 2, to przed przypisaniem gry trzeba potwierdzić swoją tożsamość, włączając tzw. alerty komórkowe.

Odbierz podarunek z Destiny 2

Zostaniemy o tym poinformowani komunikatem tuż nad promocją z Destiny 2. Wyświetli się informacja o poniższej treści:

Musisz włączyć alerty komórkowe przed odebraniem tego prezentu.

Jak to zrobić? Kliknij w odnośnik z alertami komórkowymi, aby przejść do odpowiedniej sekcji ustawień. Pojawi się ekran aktywacji alertów komórkowych, dzięki którym możemy chronić nasze konto przed niechcianym dostępem. Aby je włączyć, wciśnij przycisk „Dodaj alerty komórkowe Blizzarda”.

Dodaj alerty komórkowe Blizzarda

W nowym oknie musisz wpisać swój numer telefonu i kliknąć „Kontynuuj”. Następnie trzeba poczekać, aż na nasz telefon otrzymamy wiadomość SMS z kodem potwierdzającym.

Wpisz swój numer telefonu do alertów

Otrzymany kod potwierdzający należy wpisać na stronie z alertami komórkowymi w odpowiednie pole, które wyświetla się na ekranie. Gdy to zrobimy, potwierdzimy w ten sposób swoją tożsamość i zweryfikujemy całkowicie nasze konto. Teraz możemy ponownie przejść do sekcji „Moje podarunki” i kliknąć przycisk „Dodaj” na kafelku z Destiny 2 – gra zostanie na trwale przypisana do naszego konta.

Krok 3: Pobierz Destiny 2 za pomocą aplikacji Battle.net Launcher

Jeśli gra jest przypisana do naszego konta, to wystarczy teraz pobrać aplikację Battle.net Launcher. Służy ona do uruchamiania gier wydanych na platformie Blizzarda. Program możesz pobrać z poniższego odnośnika.

Pobierz Battle.net Launcher

Kliknij w powyższy odnośnik, a następnie ściągnij i zainstaluj w wybrane przez siebie miejsce Battle.net Launchera.

Włącz Destiny 2 przez Battle.net Launcher

Po zainstalowaniu uruchom program i zaloguj się na swoje konto Battle.net. Destiny 2 będzie teraz dostępne na liście posiadanych gier. Wystarczy wybrać grę na pasku bocznym po lewej stronie, a następnie kliknąć „Zainstaluj” i „Graj”.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus