Jeśli masz dzieci, prawdopodobnie martwisz się o to, co robią na swoich smartfonach. Nie zrozumcie nas źle. Chcesz, aby dzieci eksperymentowały, uczyły się i chciały być Elonem Muskiem, ale jest kilka rzeczy, których nie powinny robić na tablecie lub telefonie podłączonym do internetu.

Co więc powinieneś zrobić, jeśli twój młodzieniec zażąda urządzenia z Androidem? Możesz od razu powiedzieć "nie" lub skorzystać z Family Link, programu Google, który zapewnia szereg kontroli rodzicielskich.

Google Family Link pozwala rodzicom w różnym stopniu kontrolować gadżety swoich dzieci w całej grupie rodzinnej. Umożliwia on założenie i administrowanie kontem Google dla dziecka. Konto to działa podobnie jak konto osoby dorosłej, z tym wyjątkiem, że dostęp do Google na tym koncie jest ograniczony. Następnie można użyć Family Link do zdalnego monitorowania urządzenia dziecka, w tym do ustawiania limitów czasu antenowego, lokalizacji urządzenia i uprawnień do instalacji.

Jaką kontrolę rodzicielską oferuje?

Możesz zablokować lub zatwierdzić aplikacje do instalacji w telefonie android dziecka za pomocą Family Link. Można ustalić czas ekranowy i można również monitorować ich aktywność. Miesięczne, a nawet tygodniowe raporty są również dostępne w linku rodziny. Możesz sprawdzić, ile czasu Twoje dziecko spędza na każdej aplikacji. Funkcje są następujące:

 1. Pomaga zarządzać kontrolą usług Google.
 2. Zarządzaj aplikacjami używanymi przez dziecko.
 3. Możesz zatwierdzić instalację aplikacji ze sklepu google play.
 4. Możesz zablokować instalację aplikacji ze sklepu google play.
 5. Ustaw limity czasu ekranowego na telefonie komórkowy
 6. m dziecka.
 7. Dla poszczególnych aplikacji możesz ustawić dzienny limit czasu.
 8. Można również ustawić czas spania urządzenia.
 9. Można zdalnie zablokować urządzenie dziecka.
 10. Można również monitorować lokalizację urządzenia dziecka.
 11. Jeśli chcesz zlokalizować urządzenie dziecka, możesz odtworzyć na nim piosenkę.

Jakie są wymagania dotyczące google family link?

Aby korzystać z google family link, musisz wykonać następujące zadania.

Urządzenia powinny być kompatybilne z aplikacją Family link. Ta aplikacja jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami z systemem Android 7 plus. Jest kompatybilny z niektórymi telefonami z systemem android 5 i 6, jak również. Twoje dziecko powinno mieć konto google, które jest zarządzane przez link rodzinny. Powinieneś mieć konto google. Jak skonfigurować Google Family link? Jak radzi https://techpolska.pl/, najpierw należy pobrać aplikację Family Link na urządzenie mobilne, po czym należy założyć dziecku konto Google albo przez aplikację, przez przeglądarkę na stronie families.google.com, albo korzystając z istniejącego konta dziecka. W witrynie families.google.com możesz utworzyć rodzinę składającą się z maksymalnie sześciu osób. Będziesz mógł określić, kto jest rodzicem i będzie miał prawa nadzorcze również poprzez Family Link.

Po skonfigurowaniu rodziny otwórz Family Link na swoim urządzeniu i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby skonfigurować Family Link do kontroli urządzeń dzieci. Zostaniesz poproszony o pobranie aplikacji dla dzieci i nastolatków również na ich telefony; upewnij się, że masz odpowiednią wersję na każdym telefonie.

Będziesz w stanie zmienić kontrole, które chcesz z aplikacji rodzica i mieć je odzwierciedlone na aplikacji dziecka po aplikacje są ładowane i połączone.

Porady i wskazówki dotyczące Google Family Link

Wydłużenie czasu spędzanego na ekranie: Dodanie więcej czasu jest proste. Wystarczy przejść do części, która pokazuje limity czasowe urządzenia, i można przedłużyć ten okres po zablokowaniu urządzenia. Możesz też go wyłączyć, ale ryzykujesz, że zapomnisz go ponownie zainstalować.

O co chodzi z niedziałającą lokalizacją?

Lokalizacja urządzenia może być śledzona za pomocą Family Link - przypomina https://techpolska.pl/. Ponieważ jednak jest to zależne od danych, jeśli w telefonie zabraknie danych, nie można uzyskać dostępu do lokalizacji. Jeśli telefon nie ma łączności - na przykład jeśli znajduje się pod ziemią - po prostu zwróci "lokalizacja nie znaleziona". Sprawdź dane sieciowe: jeśli zostały zużyte, zakup doładowania najprawdopodobniej spowoduje ponowne uruchomienie telefonu. Działa również przez Wi-Fi, więc jeśli gadżet dziecka połączy się z jednym, ponownie pojawi się na mapie.

Zlokalizuj zgubiony telefon:

Możesz wykorzystać Family Link, aby wyśledzić zagubione urządzenie. Podczas gdy funkcja lokalizacji jest przydatna do określenia, gdzie urządzenie jest, gdy opuszcza dom, Family Link może być również używany do odtwarzania muzyki na telefonie z systemem android, aby pomóc w jego zlokalizowaniu.