Archiwum Instagram pozwala archiwizować zdjęcia i posty, których nie chcemy już na swoim profilu. Zdjęcia są kasowane z profilu, ale nie są całkowicie usuwane. Znajdują się w archiwum, widocznym tylko dla nas. Zobacz, jak z tego skorzystać.

Co to jest Archiwum w Instagram i jak z niego korzystać?

Na swoim profilu Instagram można znaleźć różne zdjęcia, które umieszczaliśmy pod wpływem chwili. Z jednej strony szkoda je usuwać, ale z drugiej strony po co nam one na naszym profilu? Jeśli kiedykolwiek spotkaliście się z takim dylematem, to jest na niego proste rozwiązanie. Teraz można niechciane zdjęcia ukryć w archiwum. Dzięki temu zdjęcia i posty nie są widoczne dla obserwujących, ale my nadal możemy je przeglądać.

Czym jest archiwum w Instagramie?

Zasada jest bardzo prosta. Instagram stworzył dodatkową zakładkę „Archiwum”, w której użytkownik może umieszczać nieaktualne lub przestarzałe zdjęcia. Jeśli nie chcemy czegoś na swoim profilu, ale żal nam tego całkowicie usuwać, to możemy takie zdjęcie przenieść do archiwum.

Archiwizacja zdjęcia wiąże się z tym, że fotografia znika z naszego profilu i nikt z obserwujących ani ulubionych osób jej nie widzi. Nie jest ono jednak całkowicie usuwane, gdyż cały czas mamy do niego dostęp z osobnej zakładki „Archiwum”. To świetny sposób na to, aby pozbyć się z profilu starych, nieaktualnych lub krępujących zdjęć, ale nadal mieć do nich prywatny dostęp.

Jak archiwizować zdjęcia na Instagramie?

Archiwizacja zdjęć jest bardzo prosta. Wystarczy w aplikacji Instagram przejść do swojego profilu za pomocą ikony na dolnym pasku narzędzi. Gdy wyświetlą się wszystkie zdjęcia, należy wybrać fotografię, którą chcemy zarchiwizować.

Następnie należy dotknąć ikony z trzema kropkami obok postu ze zdjęciem, aby wyświetlić szczegóły. Znajdziesz w tym miejscu różne opcje związane ze zdjęciem, pozwalające np. edytować opis.

Dodaj zdjęcie do archiwum

Wśród opcji znajdziesz funkcję „Zarchiwizuj” na samej górze. Po wybraniu tej opcji zdjęcie zniknie z twojego profilu i trafi do archiwum.

Dostęp do archiwum znajdziesz na swoim profilu. Wejdź na główną stronę swojego profilu, a następnie na górnym pasku narzędzi dotknij ikony z zegarem i strzałką.

Przejście do archiwum w Instagram

 

Pojawi się twoje archiwum wraz ze wszystkimi zdjęciami, które zostały zarchiwizowane. Wraz z zarchiwizowanymi zdjęciami zachowane zostają wszystkie polubienia oraz komentarze, więc niczego nie tracisz. Po prostu zdjęcie od teraz jest widoczne tylko dla Ciebie.

Archiwum zdjęć w Instagramie i funkcja przywracania ich do profilu

 

W każdej chwili możesz przywrócić zdjęcie do swojego profilu – wystarczy, że z poziomu archiwum wybierzesz swoje zdjęcie, wysuniesz menu za pomocą ikony trzech kropek, a następnie skorzystasz z opcji „Pokaż w profilu”. Wtedy zdjęcie wróci do twojego profilu z oryginalną datą, polubieniami i komentarzami.