Powerbanki to akcesoria, które pozwalają użytkownikom na naładowanie urządzeń elektronicznych bez dostępu do gniazdka elektrycznego. Są one wyposażone w akumulatory, które ładują się wcześniej i następnie służą do ładowania urządzeń przy ich użyciu. Powerbanki są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, zależnie od wymagań użytkowników.

Komu przyda się powerbank?

Powerbank przyda się osobom, które często korzystają z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Użytkownicy mogą korzystać z powerbanku, aby naładować swoje urządzenia w dowolnym miejscu i czasie. Tego rodzaju produkty są zwłaszcza przydatne dla osób, które spędzają większą część swojego dnia poza domem albo w środowisku, w którym nie ma dostępu do gniazdka z prądem. Najlepszym powerbankiem będzie urządzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb. Mowa tu o wielkości, pojemności, a także kwestiach wizualnych urządzenia.

Na jakie aspekty zwrócić uwagę przed zakupem?

Przed inwestycją w dane urządzenie należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Dzięki kierowaniu się z góry określonymi kryteriami uniknie się zakupu niedobranego do oczekiwań sprzętu.

  • W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na pojemność. Powinna ona być dopasowana ściśle do potrzeb. Przykładowo osoby, które szybko zużywają baterie, powinny zaopatrzyć się w powerbank 10000 Mah. Użytkownicy, którzy nie korzystają ze smartfon aż tak często mogą zrezygnować z bardzo pojemnych banków energii. Nie ma potrzeby przepłacania na tym parametrze.

  • Warto, aby produkt był odporny na urazy mechaniczne związane ze wstrząsami. Powinien być także niewrażliwy na kurz oraz działalność wilgoci. Wynika to głównie z tego, że powerbanki często są przenoszone w plecaku, torbie albo kieszeni. Są więc narażone na wiele potencjalnie szkodliwych czynników. Aby taki sprzęt służył optymalnie przez długi okres, musi on wyróżniać się wysoką żywotnością.

  • Na szybkość ładowania największy wpływ ma parametr określany jako wydajność ładowania. Im będzie ona większa, tym powerbank naładuje się szybciej. Ma to kluczowe znaczenie dla osób, które ciągle się spieszą.

  • Przed zakupem produktu koniecznie trzeba upewnić się czy posiada on wyjścia kompatybilne z posiadanym smartfonem albo tabletem. Przykładowo może to być USB typu C albo Apple Lightning. Jeśli port będzie niekompatybilny to ładowanie stanie się niemożliwe.

  • W przypadku zakupu jakichkolwiek urządzeń elektronicznych należy zwrócić uwagę na to czy posiadają one gwarancję.

Jak podnieść wydajność baterii w smartfonie?

Bateria w smartfonie lubi wyczerpać się w momencie zupełnie do tego nieodpowiednim. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto jest korzystać z kilku prostych metod. Na wstępie należy jednak zaznaczyć, że optymalizacja gospodarki energetycznej urządzenia będzie zdecydowanie ułatwiało korzystanie z szybkiej ładowarki. Przykładem takiego urządzenia może być ładowarka Xiaomi.

Zmniejszenie jasności ekranu minimalizuje zużycie baterii. Właśnie dlatego warto jest wejść do ustawień i zmniejszyć ten parametr. Nie ma sensu wydatkować zasobów baterii na nieużywane aplikacje. Powinny być wyłączone, aby nie marnować energii. Na ten moment większość smartfonów posiada specjalną funkcję określaną jako tryb oszczędzania energii - warto jest z niego korzystać. Podstawową poradą będzie także ograniczenie korzystania z telefonu w ciągu dnia.