Download, sterowniki

Co zrobić, gdy Huawei lub Honor nie wysyła SMS

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
11.09.2017
Ilość komentarzy
0

Twój smartfon firmy Huawei lub Honor nie wysyła SMS? Po wpisaniu treści i wysłaniu SMS nic się nie dzieje? Zobacz, jak to naprawić.

Jak naprawić wysyłanie SMS w Huawei lub Honor

W dzisiejszych czasach do konwersacji zazwyczaj używamy komunikatorów typu Messenger, Whatsapp czy Skype, ale sporo osób nadal wykorzystuje tradycyjne wiadomości SMS. Może się niestety zdarzyć, że nasz smartfon przestanie wysyłać SMS. Tak po prostu – po wpisaniu treści SMS i wciśnięciu przycisku „Wyślij” nic się nie stanie. Nie pojawi się żaden błąd, a nasza wiadomość nie wyświetli się w liście wysłanych i po prostu zniknie.

Taki błąd często występuje w smartfonach z interfejsem EMUI, czyli w Huawei i Honor. Urządzenie nie informuje o jakichkolwiek problemach, SMS-y możemy otrzymywać poprawnie, ale próba wysłania jakiejkolwiek wiadomości od nas kończy się niepowodzeniem. Jak sobie z tym poradzić?

Naprawa wysyłania SMS w Huawei i Honor za pomocą trybu Recovery

Pierwszym sposobem jest tzw. sformatowanie pamięci cache w smartfonie. Pamięć cache odpowiada za przetrzymywanie tymczasowych danych związanych m.in. z aplikacjami. Jest wysokie prawdopodobieństwo, że źródłem problemów jest konkretnie aplikacja do wysyłania wiadomości, która się zawiesiła.

Aby to zrobić, wyłącz najpierw całkowicie telefon przyciskiem zasilania. Następnie uruchom go ponownie za pomocą poniższej kombinacji klawiszy:

Przycisk zasilania + przycisk zwiększania głośności

Przytrzymaj przyciski, aż na ekranie pojawi się tzw. tryb Recovery z logo EMUI. Wybierz w tym miejscu opcję „Wipe cache partition”.

Wybierz opcję czyszczenia partycji cache w EMUI

Partycja cache z danymi tymczasowymi zostanie sformatowana. Nie martw się, żadne twoje dane, wiadomości, zdjęcia, muzyka czy inne pliki nie zostaną wykasowane z pamięci telefonu. Opcja ta formatuje jedynie partycję pamięci tymczasowej, która wykorzystywana jest do przechowywania plików cache poszczególnych aplikacji zainstalowanych w telefonie.

Po wszystkim uruchom telefon ponownie i sprawdź możliwość wysyłania wiadomości SMS. Tym razem powinny wysyłać się poprawnie i wyświetlać na liście wysłanych wiadomości.

Sprawdź swój numer Centrum SMS

Alternatywnie, gdy nadal nie możesz wysyłać wiadomości SMS, możesz sprawdzić, czy masz wpisany poprawny numer Centrum wiadomości SMS.

Jest to numer indywidualny dla danego operatora i powinien być ustawiony automatycznie po włożeniu karty SIM do telefonu. Zdarza się jednak, że po aktualizacji systemu Android pojawiają się pomniejsze błędy i jednym z nich jest wykasowanie tego numeru.

Wejdź do ustawień SMS w Huawei / Honor

Wejdź do aplikacji „Wiadomości” w Huawei / Honor, a następnie wysuń opcje za pomocą przycisku „Menu” w dolnym prawym rogu ekranu. W nowym okienku wybierz opcję „Ustawienia”. Następnie przejdź do zakładki „Zaawansowane”.

Sprawdź swój numer centrum SMS

W tym miejscu wybierz opcję „Numer centrum SMS” i upewnij się, że wpisany jest prawidłowy numer dla twojego operatora. Oto lista numerów dla Centrum SMS popularnych operatorów:

  • Orange: +48 501 200 777

  • PLUS: +48 601 000 310

  • Play: +48 790 998 250

  • T-Mobile: +48 602 951 111

Wpisz poprawny numer dla swojego operatora. Jeśli korzystasz z usług innego operatora, to pełną listę numerów znajdziesz w artykule Centrum SMS na Wikipedii. Po wpisaniu poprawnego numeru wiadomości wychodzące powinny być prawidłowo wysyłane przez smartfona.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus