Od premiery nowego modelu smartfona od Apple minęło już kilka tygodni. W sieci znaleźć można liczne informacje na temat specyfikacji poszczególnych modeli, począwszy od wersji mini do najbardziej zaawansowanej propozycji Pro Max. W tym roku gigant z Cupertino zaproponował aż cztery warianty najnowszej trzynastki, podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony. Jeśli poszukujesz skrótowych i konkretnych danych na temat modelu iPhone 13 Pro, to jesteś w dobrym miejscu. Sprawdźmy, co takiego oferuje i dlaczego warto wymienić na niego swojego starego smartfona!

Apple iPhone 13 Pro — specyfikacja techniczna

Jednym z najbardziej imponujących elementów nowego iPhone’a jest jego procesor. A15 Bionic to dotychczas najmocniejszy czip mobilny na rynku. Zwiększone taktowanie względem poprzedniego modelu sprawia, że jest najszybszy, a we współpracy z niezawodnym system iOS robi naprawdę duże wrażenie. 6-rdzeniowe CPU z 2 rdzeniami zapewniającymi wydajność i 4 rdzeniami energo­oszczędnymi oraz nowe 5-rdzeniowe GPU, a ponadto 16-rdze­niowy układ scalony Neural Engine — te specyfikacje sprawiają, że jest on wydajniejszy nawet od szeroko docenianego w androidach Snapdragona 888.

iPhone 13 Pro gwarantuje dłuższą pracę baterii niż starsze modele — do 22 godzin intensywnej pracy, np. ciągłego odtwarzania wideo. Jak to się przekłada na codzienne użytkowanie? Standardowo bateria powinna wystarczyć na około dwa dni pracy z urządzeniem. Biorąc pod uwagę mocne podzespoły, jest to wyjątkowo dobry wynik, z którego jest zadowolona spora część użytkowników.

Ekran modelu 13 Pro to 6,1-calowy Super Retina XDR. Jego częstotliwości odświeżania wynosi 60 Hz, a rozdzielczość to 2532 × 1170 przy 460 pikselach na cal. Chociaż ten parametr pozostaje niezmienny względem poprzedniej serii, to ciekawostką jest, że zwiększono jasność typową wyświetlania bez uszczerbku na baterii. Jasność szczytowa pozostaje bez zmian.

iPhone 13 Pro — pojemność

Nowy iPhone 13 Pro występuje w czterech wariantach, jeśli chodzi o ilość pamięci przechowywania. Najniższa wartość to 128 GB, natomiast najwyższa to aż 1 TB. Na rynku dostępne są również pośrednie opcje: 256 GB oraz 512 GB.

Co z pamięcią operacyjną? iPhone 13 Pro posiada wbudowane 6 GB RAM, co wpływa na możliwość robienia zdjęć w formacie Apple ProRAW. Warto to wiedzieć, ponieważ ta opcja nie jest dostępna w standardowej trzynastce, ani w wersji mini.

Aparaty w iPhone 13 Pro

W trzynastce w wersji Pro znajdziemy imponujący system aparatów z teleobiektywem (przysłona ƒ/2,8), obiektywem szeroko­kątnym (przysłona ƒ/1,5) oraz ultraszeroko­kątnym (przysłona ƒ/1,8). Co więcej, system aparatów działa z systemem OIS (optycznej stabilizacji obrazu) z automatyczną stabilizacją matrycy. W połączeniu z mocnym oprogramowaniem od lat są uznawane za jeden z największych atutów smartfonów od Apple. Gust to sprawa indywidualna, ale obiektywnie uznaje się, że to właśnie iPhone zapewnia najbardziej naturalne oddanie kolorów, nawet w trybie nocnym. Jeśli jednak ktoś preferuje nasycone barwy, typowe np. dla samsungów, to w nowym modelu z jabłkiem pojawia się rozwiązanie. We wszystkich wariantach trzynastki pojawiła się opcja stylów fotograficznych. Z jej użyciem możemy teraz dostosować ustawienia kolorów, jasności i inne parametry pod osobiste preferencje i zachować ustawienia na później.

Wygląd modelu iPhone 13 Pro — kolory, wymiary

Wymiary modelu iPhone 13 w wersji Pro to: 146,7 mm wysokości, 71,5 mm szerokości, oraz 7,65 mm grubości. Natomiast jego waga wynosi 203 g. Jakie wersje kolorystyczne dostępne są w tej edycji smartfonów od Apple? Do wyboru mamy elegancki wariant srebrny, mocny grafit, subtelny złoty oraz delikatny, górski błękit. Trzeba przyznać, że wszystkie prezentują się wyjątkowo gustownie.

Ile kosztuje iPhone 13 Pro?

Jaki jest koszt nowego iPhone 13 Pro? Jak to zwykle bywa ze smartfonami, jest to zależne od ilości pamięci przechowywania. Ceny modeli Pro prezentują się następująco:

  • Pro 128 GB - 5 199 zł;
  • Pro 256 GB - 5 699 zł;
  • Pro 512 GB - 6 699 zł;
  • Pro 1 TB - 7 699 zł.

Wiesz już, że nowy model Pro to telefon stworzony dla Ciebie? W poszukiwaniu oryginalnych modeli smartfona od Apple sprawdź ofertę autoryzowanych sprzedawców, takich jak iSpot Apple Premium Reseller.