Download, sterowniki

Co to jest inteligentne pobieranie w Netflix i jak to włączyć lub wyłączyć

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
11.07.2018
Ilość komentarzy
0

Inteligentne pobieranie w Netflix umożliwia automatyczne ściąganie nowych odcinków ulubionych seriali do pamięci Androida poprzez Wi-Fi. Dzięki temu zawsze mamy pod ręką najnowsze odcinki i możemy je oglądać bez użycia transferu danych. Jak to dokładnie działa i jak włączyć lub wyłączyć inteligentne pobieranie? Zobaczmy.

Co to jest inteligentne pobieranie w Netflix i jak je włączyć lub wyłączyć

Najnowsza aktualizacja aplikacji mobilnej Netflix wprowadziła nową funkcję dla miłośników oglądania seriali na smartfonach i tabletach. Ta funkcja to „inteligentne pobieranie” (ang. Smart Downloads) i ma ona bardzo proste zadanie – automatyczne pobieranie nowych odcinków naszych ulubionych seriali do pamięci urządzenia poprzez Wi-Fi. Jest to uzupełnienie funkcji ręcznego pobierania odcinków do pamięci lokalnej, aby móc je oglądać później bezpośrednio z urządzenia, bez marnowania danych komórkowych.

Przypomnijmy, funkcja pobierania seriali do urządzenia przez Wi-Fi jest przydatna, gdy często jesteśmy w drodze i nie chcemy marnować transferu danych mobilnych na strumieniowanie seriali z Netfliksa w wysokiej jakości. Możemy się przygotować przed podróżą i pobrać wybrane odcinki do pamięci urządzenia za pomocą nielimitowanego Wi-Fi, a następnie oglądać je w dowolnym miejscu bez marnowania danych komórkowych. Ta opcja miała do tej pory tylko jedną wadę – musieliśmy samemu usuwać obejrzane już odcinki z pamięci urządzenia, a także pamiętać o pobraniu kolejnych, aby zawsze mieć pod ręką nowe epizody w trybie offline. Odpowiedzią na ten problem jest inteligentne pobieranie.

Jak działa inteligentne pobieranie w Netflix?

Inteligentne pobieranie aktywuje się dla seriali, w których zdecydowaliśmy się pobrać odcinek przez Wi-Fi do pamięci lokalnej.  Funkcja ta powoduje automatyczne pobieranie kolejnych odcinków ulubionych seriali bez naszego udziału. Gdy aplikacja wykryje, że mamy dostęp do sieci Wi-Fi, to automatycznie pobierze kolejne odcinki ulubionych seriali. Póki co funkcja ta jest dostępna tylko dla smartfonów i tabletów z Androidem.

Co więcej, inteligentne pobieranie sprawia, że nie musimy się martwić o wolne miejsce w smartfonie lub tablecie - odcinki, które już obejrzeliśmy, są automatycznie usuwane z pamięci urządzenia, a następnie w ich miejsce pobierane są nowe. Dzięki temu nie ma obawy o to, że nagle w telefonie skończy się nam wolne miejsce. Odbywa się to tylko przy połączeniu z Wi-Fi i na pasku powiadomień zobaczymy stosowną informację.

Powiadomienie o tym, że inteligentne pobieranie automatycznie ściąga serial

Przykładowo, załóżmy, że pobraliśmy dwa odcinki serialu The Expanse do pamięci lokalnej. Gdy obejrzymy pierwszy odcinek, inteligentne pobieranie automatycznie wykasuje ten odcinek z pamięci Androida, a następnie w jego miejsce samodzielnie pobierze trzeci odcinek, aby już na nas czekał. Gdy obejrzymy drugi odcinek, aplikacja automatycznie go usunie i pobierze kolejny, czwarty odcinek.

Inteligentne pobieranie jest włączone automatycznie i samodzielnie identyfikuje seriale, które aktywnie oglądamy i pobieramy do pamięci urządzenia. Oczywiście wszystko odbywa się tylko wtedy, gdy korzystamy z nielimitowanego połączenia Wi-Fi – funkcja ta nie będzie niczego pobierać, gdy aktywne są dane komórkowe. Dzięki temu nie musimy pamiętać o tym, aby przed podróżą ręcznie pobierać przez Wi-Fi kolejne odcinki – aplikacja zrobi to dla nas automatycznie. Jeśli najdzie Cię ochota na obejrzenie serialu w autobusie czy tramwaju, to dzięki tej opcji masz pewność, że w urządzeniu zawsze czeka na Ciebie nowy odcinek, który możesz obejrzeć z pamięci urządzenia, bez marnowania danych komórkowych.

Inteligentne pobieranie w Netflix – jak je włączyć lub wyłączyć?

Z jednej strony nowa funkcja jest bardzo przydatna dla osób, które często oglądają seriale na urządzeniach mobilnych i chcą mieć zawsze nowe odcinki pod ręką, bez martwienia się o limit miesięcznego transferu. Z drugiej strony nie każdy chce, aby na jego urządzenie były automatycznie pobierane jakiekolwiek dane. Zobaczmy zatem, jak włączyć lub wyłączyć tę opcję. Jest to bardzo proste – można to zrobić w sekcji pobierania lub w ustawieniach aplikacji Netflix.

  • Włączanie / wyłączanie inteligentnego pobierania za pomocą sekcji pobranych plików w aplikacji Netflix

W aplikacji Netflix dotknij ikony „Pobrane pliki” na dolnym pasku, aby wejść do tej zakładki. Wyświetli się lista pobranych elementów.

Włącz / wyłącz inteligentne pobieranie w zakładce

Na samej górze sekcji pobranych plików znajdziesz odnośnik do funkcji „Inteligentne pobieranie”. Dotknij tej opcji, a następnie włącz lub wyłącz ją za pomocą głównego przełącznika u góry ekranu.

  • Włączanie / wyłączanie inteligentnego pobierania za pomocą ustawień aplikacji Netflix

Inteligentne pobieranie możemy także włączyć lub wyłączyć za pomocą głównych ustawień aplikacji Netflix. W tym celu dotknij ikony z trzema paskami, aby wejść do menu głównego.

Włącz / wyłącz inteligentne pobieranie w ustawieniach aplikacji Netflix

Na liście dostępnych opcji w menu wybierz opcję „Ustawienia aplikacji”. W ustawieniach wyszukaj teraz sekcji o nazwie „Pobieranie”. W tym miejscu znajdziesz opcję „Inteligentne pobieranie”. Możesz ją włączyć lub wyłączyć za pomocą suwaka.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus