Samsung w swoich smartfonach posiada funkcję Adapt Sound, która pozwala dostosować jakość dźwięku odpowiednio do uszu użytkownika. Dzięki temu jakość odtwarzanej muzyki będzie znacznie lepsza. Jak z tego skorzystać?

Co to jest Adapt Sound w urządzeniach Samsung

Adapt Sound to funkcja, która pozwala znaleźć najbardziej odpowiednie ustawienia odtwarzania dźwięku i muzyki, tak, aby dostosować brzmienie do naszych uszu. Podwyższane lub obniżane są niskie lub wysokie tony, tak, abyśmy słyszeli wszystkie dźwięki. Konfiguracja tej funkcji wiążę się z wykonaniem krótkiego testu, w trakcie którego odtwarzane będą na słuchawkach dźwięki o różnej głośności.

Użytkownik musi odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie słyszalności poszczególnych dźwięków, a także zdefiniować np. do którego ucha przykłada telefon podczas rozmowy. Na bazie testu słyszalności i kilku pytań tworzony jest dla nas spersonalizowany profil, który wpływa na jakość odtwarzanego dźwięku w całym telefonie – w aplikacjach muzycznych, w rozmowach, a także w grach. Cały proces zajmuje nie więcej niż minutę i znacznie poprawia komfort odsłuchu.

Jak używać Adapt Sound w smartfonach Samsung?

Przede wszystkim należy najpierw podpiąć słuchawki do smartfona. Konfiguracja Adapt Sound jest tworzona za pomocą wspomnianego testu, a ten należy wykonać w słuchawkach.

Następnie przejdź do aplikacji „Ustawienia” i wybierz „Dźwięki i wibracje > Jakość dźwięku i efekty”. W tym miejscu znajdziesz sekcję „Personalizacja dźwięku” z opcją „Adapt Sound”. Wybierz ją, aby wejść w jej szczegóły.

 Przejdź do funkcji Adapt Sound

Na sam początek do wyboru masz trzy podstawowe profile, dostosowane dla osób z poszczególnych grup wiekowych – dla osób poniżej 30. roku życia, dla osób pomiędzy 30. a 60. rokiem życia, a także dla osób powyżej 60. roku życia.

Możesz oczywiście wybrać jeden z gotowych profili, ale cała magia funkcji Adapt Sound polega na stworzeniu własnego, indywidualnego profilu, dostosowanego do naszych uszu. Dlatego zamiast wybierać „gotowca” dotknij przycisku „Personalizuj dźwięk”.

Włącz personalizację dźwięku Adapt Sound

Wyświetli się kreator tworzenia własnego profilu. Załóż słuchawki, udaj się w ciche miejsce, a następnie wciśnij przycisk Start. Adapt Sound odtworzy dla Ciebie kilka dźwięków o różnej głośności w różnych kanałach – musisz oznaczyć, które dźwięki słyszysz. Po każdym dźwięku wyświetli się zapytanie, czy dźwięk był słyszalny. Należy szczerze odpowiedzieć „Tak” lub „Nie”, gdyż na tej podstawie tworzone są nowe, odpowiednie ustawienia dźwiękowe.

Po ukończeniu testu wyświetli się możliwość porównania tego, co ustawiliśmy z tym, co mieliśmy wcześniej. Dotykając przycisku „Podgląd” możesz sprawdzić, jak zmienia się odtwarzany dźwięk pomiędzy zwykłym profilem a twoim spersonalizowanym. Po ustawieniu wszystkiego możesz wyjść z aplikacji – spersonalizowane ustawienia dźwięku z Adapt Sound będą teraz cały czas obowiązywać we wszystkich aplikacjach muzycznych i im podobnych.