Sposób udostępniania treści internetowych ewoluował i chociaż adresy URL są nadal popularne, prawda jest taka, że ​​istnieją inne metody, które są wygodniejsze dla wielu użytkowników, zwłaszcza jeśli używają urządzenia mobilnego. Przykładem nowego formatu udostępniania są kody QR, które można już generować bezpośrednio z przeglądarki internetowej Google Chrome.

Związane z: Jak przeszukiwać karty w Google Chrome: Wyszukiwanie w Google Chrome.

Kody QR to proste i wygodne rozwiązanie do udostępniania adresów URL określonej grupie odbiorców. Wiele firm używa kodów QR jako narzędzia marketingowego. Biorąc również pod uwagę, że korzystanie z sieci społecznościowych i przeglądania Internetu przeniosło się głównie na urządzenia mobilne, kody QR są idealne dla tych urządzeń, które mogą skanować kody QR i przekierowywać użytkownika do udostępnianych treści.

Google zdaje sobie sprawę z trendu i wzrostu zainteresowania kodami QR i dlatego oferuje swoim użytkownikom narzędzie do ich tworzenia. Google już włącza generator kodów QR do swojej przeglądarki internetowej Google Chrome. Generator jest dostępny w stabilnej wersji Google Chrome, jednak tę funkcję należy aktywować ręcznie.

Jeśli chcesz utworzyć kody QR, dzięki którym możesz udostępniać witryny lub strony internetowe bezpośrednio z przeglądarki internetowej Google Chrome, oto jak to zrobić:

Jak aktywować generator kodów QR przeglądarki Google Chrome:

1. Otwórz przeglądarkę Google Chrome.

2. Upewnij się, że jest aktualny.

3. Wprowadź następujący adres w polu adresu URL:

<div style="background: #ffffff; overflow:auto;width:auto;border:solid gray;border-width:.1em .1em .1em .8em;padding:.2em .6em;"><pre style="margin: 0; line-height: 125%">chrome://flags
</pre></div>

4. Znajdziesz się na ekranie Eksperymentów, na którym będziesz musiał wyszukać następujący termin:

<div style="background: #ffffff; overflow:auto;width:auto;border:solid gray;border-width:.1em .1em .1em .8em;padding:.2em .6em;"><pre style="margin: 0; line-height: 125%">Enable sharing page via QR Code
</pre></div>

5. Kiedy opcja zostanie wyświetlona, ​​należy kliknąć menu rozwijane po prawej stronie wspomnianej konfiguracji i wybrać: Enabled

6. Na koniec, aby zapisać konfigurację, będziesz musiał kliknąć przycisk: Relauch.

7. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki generator kodów QR Chrome jest gotowy do użycia.

 

Jak utworzyć kod QR z witryną, którą chcesz udostępnić z Google Chrome.

1. Otwórz Chrome.

2. Uzyskaj dostęp do dowolnej witryny internetowej, którą chcesz udostępnić.

3. Kliknij na pasku adresów URL

4. Po prawej stronie paska znajduje się ikona tworzenia kodu QR.

5. Po kliknięciu tej ikony pojawi się małe nałożone okno pokazujące adres URL, który jest udostępniony w wygenerowanym kodzie QR.

6. Kliknij Pobierz

7. Teraz kod QR zostanie automatycznie pobrany w formacie PNG (obraz)

8. To zdjęcie można przesłać dowolnymi środkami, można je umieścić na dowolnym profilu w serwisie społecznościowym, blogu, w Internecie.

9. Każdy, kto ma dostęp do wspomnianego kodu QR, może użyć urządzenia mobilnego z aparatem, z systemem Android lub iPhone i przystąpić do jego skanowania. W ten sposób zostanie przełączony bezpośrednio do sieci osadzonej w kodzie.