Firma Amazon wykupiła bardzo znany i często używany w filmach na YouTube syntezator mowy Ivona. Amazon ma zamiar tym samym dalej rozwijać się na rynku tabletów poprzez zintegrowanie nowej technologii z ich flagowym produktem – Amazon Kindle Fire.

Polska firma IVONA Software została dziś częścią firmy Amazon. Amerykański gigant handlu internetowego wykupił technologię za nieujawnioną cenę. Tym samym firma rozszerzyła swoje możliwości w zakresie tworzenia tabletów.

Dave Limp, wiceprezes Amazon, powiedział, że polski produkt charakteryzuje się wyjątkową dokładnością i naturalnością wymowy pośród wszystkich technologii czytania tekstu. Co więcej, zdaniem Limpa, IVONA jest łatwa w użyciu, co pozwoli na zaimplementowanie tej technologii w nowych funkcjach dla flagowych produktów firmy – Amazon Kindle Fire oraz w czytniku marki Kindle.

Firmy współpracowały ze sobą już wcześniej. Obecnie użytkownicy Kindle Fire mogą sprawdzić działanie syntezatora poprzez funkcje czytania tekstu (Text-to-Speech), śledzenia głosem poczynań użytkownika (Voice Guide) czy też udzielanie szczegółowych informacji o wybranym elemencie (Explore by Touch).

Amazon ma nadzieję wykorzystać nabytą technologię do stworzenia kolejnych rewolucyjnych funkcji opartych na bazie syntezatora IVONA. Ogromną zaletą jest to, że już na dzień dzisiejszy IVONA jest dostępna w 17 językach i zawiera bazę 44 lektorów. Pozwoli to pionierowi sprzedaży internetowej na szybkie wdrożenie nowych technologii niezależnie od języka używanego przez użytkowników.

Wsparcie Amazon okaże się również przydatne dla zespołu tworzącego syntezator. Prezes i współzałożyciel firmy IVONA, Łukasz Osowski, wyraził swoje zadowolenie ze współpracy z firmą Amazon i nie ukrywał, że pomoże to w dalszym rozwoju syntezatora mowy.

Trzeba przyznać, że IVONA jest naprawdę solidnym produktem. Na oficjalnej stronie możecie wypróbować działanie tej technologii głosowej. Nowo dodany lektor „Agnieszka” jest godny podziwu – wpisany tekst czyta płynnie i bez błędów. Czy myślicie, że Amazon Kindle Fire będzie mógł konkurować z syntezatorem Siri dostępnym w najnowszych iPhone’ach?