Amazon Fire TV to urządzenie, które zamienia dowolny telewizor w SmartTV, na którym można zainstalować aplikacje takie jak Netflix, YouTube itp. To urządzenie ma system operacyjny oparty na Androidzie, więc w rzeczywistości możemy zainstalować praktycznie każdą aplikację, którą można zainstalować na urządzeniu mobilnym z Androidem, jednak domyślnie posiada pewne ograniczenia, które pozwalają na zainstalowanie aplikacji tylko z oficjalnego sklepu z aplikacjami.

Powiązane: Jak zainstalować IPTV na Kodi (lista / link M3U)

Amazon Fire TV nie oferuje oficjalnie wszystkich aplikacji, którymi moglibyśmy być zainteresowani. Nie oznacza to jednak, że nasze urządzenie nie jest kompatybilne z tymi aplikacjami, po prostu Amazon nie ma zawartych umów z niektórymi firmami lub platformami i dlatego nie oferuje tych aplikacji w swoim sklepie.

Amazon Fire TV umożliwia instalowanie aplikacji innych firm, których nie ma w jej oficjalnym sklepie, tak jak ma to miejsce na każdym telefonie lub tablecie z Androidem, jednak aby to zrobić, najpierw będziemy musieli aktywować opcję aplikacji z nieznanych źródeł. Gdy to zrobisz, możesz bez problemu ale i na naszą odpowiedzialność zainstalować dowolną aplikację na Androida.

Jeśli chcesz aktywować instalację aplikacji na Androida na Amazon Fire TV, pokażemy, jak to zrobić:

Jak włączyć aplikację z nieznanego źródła na Amazon Fire TV (aplikacje na Androida)

1. Włącz telewizor i uzyskaj dostęp do Fire TV

2. Po wejściu przejdź do konfiguracji, możesz to wykonać na dwa sposoby:

1) Naciśnij i przytrzymaj przycisk Home na pilocie, a następnie wybierz ustawienia

2) Na ekranie głównym przesuń maksymalnie w górę, a następnie w prawo, aby wybrać ustawienia.

3. Po wejściu do konfiguracji będziesz musiał przejść do: My Fire TV

4. Następnie: Developer options

5. To przeniesie Cię do ostatniego ekranu, na którym będziesz musiał aktywować opcję: Install unknown apps

6. Po aktywowaniu tej funkcji możesz zainstalować dowolną aplikację na Androida, której nie ma w oficjalnym sklepie z aplikacjami Amazon Fire TV.