Download, sterowniki

9 powodów, dla których powinieneś zacząć używać VPN-a już teraz!

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
19.06.2020
Ilość komentarzy
0

Zapewne nie raz zastanawiałeś się nad tym, czy twoje dane są bezpieczne, kiedy korzystasz z sieci. Być może też nieobce jest ci uczucie frustracji, kiedy nie możesz odtworzyć filmu lub skorzystać z witryny, która okazuje się zablokowana dla twojej lokalizacji. Może ostatnio podczas korzystania z hotspota ktoś przechwycił twoje hasła albo atak DDoS zepsuł ci twoją rozgrywkę? A może po prostu bardzo cenisz sobie prywatność i nie lubisz być śledzony przez twojego dostawcę internetu oraz agencje rządowe? Jeśli wszystko to brzmi dla ciebie znajomo, to nadszedł najwyższy czas, abyś poznał skuteczne rozwiązanie twoich problemów, a także pozostałe osiem powodów, dla których już teraz powinieneś zacząć korzystać z VPNa!

9 powodów, dla których warto używać VPN

1. Z VPN będziesz bezpieczniejszy

VPN to skrót od angielskiego Virtual Private Network, czyli wirtualna sieć prywatna. Jak zapewne wiesz, słabo zabezpieczona sieć powoduje, że stajesz się łatwym celem dla hakerów. Wystarczy, że zastosują oni atak zwany „man in the middle” (człowiek w środku). Atak ten polega na infiltracji Twojej sieci przez hakera, który może od tej pory obserwować wszystko co robisz: jakie odwiedzasz strony, jakie transakcje przeprowadzasz w sieci, gdzie i jakie hasła wpisujesz itd.

Dopiero zastosowanie VPN-a zapewni Ci bezpieczeństwo. W przypadku zaś, gdy dojdzie do przechwycenia połączenia przez hakera, szyfrowane połączenie VPN zapewni ci „niewidzialność”, a haker nie będzie w stanie niczego się o tobie dowiedzieć!

2. VPN umożliwi ci dostęp do zablokowanych w danym regionie filmów i seriali

Zapewne niejeden raz zdenerwował Cię komunikat informujący o braku dostępu do danego filmu w serwisie YouTube albo do danej strony, która jest zablokowana dla Twojego kraju. Sprawa dotyczy wszystkich usług VOD i licencji regionalnych na filmy i seriale. Jeśli nie chcesz już nigdy więcej odczuwać tego rodzaju frustracji, wystarczy, że zaczniesz korzystać z VPNa. Dzięki temu bez problemu włączysz swój ulubiony serial, a także uzyskasz dostęp do tych produkcji, które nie mają zakupionej licencji dla twojego regionu.

3. VPN zapewni Ci prywatność

Nawet jeśli z chęcią zamieszczamy relacje z naszego dnia na Instagramie oraz publikujemy swoje zdjęcia na Facebooku, wszyscy jednak w głębi ducha odczuwamy potrzebę prywatności oraz zachowania pewnych swoich aktywności tylko dla siebie. Nie ma znaczenia czy chodzi o nasze osobiste preferencje dotyczące sposobu, w jaki lubimy spędzać samotne wieczory, informacje na temat naszych zakupów, czy też problemy małżeńskie, z których zwierzamy się w zaufaniu przyjaciółce.

VPN zapewni ci prywatność oraz sprawi, że nie będziesz musiał się już nigdy więcej obawiać, że ktoś odczyta twoje wiadomości bez twojej zgody lub dowie się, na jakich stronach się logujesz.

4. VPN pozwoli ci korzystać z dostępnych w sieci treści bez żadnych ograniczeń

Jeśli uważasz, że twoje prawa nie powinny być blokowane przez cenzurę i inne zewnętrznie narzucone ograniczenia, VPN pozwoli ci na dostęp do informacji dotychczas dla ciebie nieodstępnych. Będąc zatem np. na delegacji w Rosji, bez problemu zalogujesz się na swoje konto w serwisie LinkedIn, do którego dostęp jest w tym kraju oficjalnie zakazany. Podobnie w przypadku stron dla dorosłych czy też torrentów, które mogą być zablokowane przez twojego dostawcę internetu. Dzięki VPN bez problemu ominiesz te blokady i uzyskasz dostęp do treści dotychczas dla ciebie niedostępnych.

5. Dzięki zastosowaniu VPN nie pozostawisz śladów swojej aktywności w sieci

Poza obejściem wspomnianych już blokad VPN umożliwi ci również pozostanie nieuchwytnym. Każda twoja aktywność w sieci pozostawia bowiem po sobie ślad, a dostawca internetu może w każdej chwili przejrzeć listę stron, które ostatnio odwiedziłeś. Jednak jeśli zakupisz odpowiednią usługę VPN, która oferuje usuwanie owych rekordów twoja aktywność w sieci stanie się zupełnie niewidoczna dla innych.

6. VPN pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze

Niektóre firmy stosują nieuczciwe praktyki i specjalnie podwyższają ceny dla części użytkowników na podstawie ich lokalizacji (strona internetowa zostaje zaprogramowana w ten sposób, by prezentować wyższe ceny dla osób, których IP wskazuje na zamieszkanie w mieście) lub też w oparciu o dotychczasową historię zakupową (śledzenie twoich dotychczasowych preferencji i sprzedaż twoich danych). Przed takim traktowaniem oraz stratą pieniędzy ochronić cię może VPN, który ukryje twój adres oraz historię zakupów.

7. VPN umożliwia bezpieczniejsze korzystanie z publicznych sieci WiFi

Jeśli często korzystasz ogólnodostępnych sieci WiFi i obawiasz się, że nie są one w odpowiedni sposób zabezpieczone i ktoś może ukraść twoje dane (w tym zwłaszcza hasła oraz wrażliwe informacje), warto rozważyć zakup VPNa. Zapewni ci on większy poziom ochrony i natychmiast poinformuje cię, gdy np. połączysz się z siecią, która została specjalnie stworzona przez hakerów w celu przechwycenia danych.

8. VPN umożliwi ci granie w twoje ulubione gry komputerowe

Korzystanie z VPN pozwoli ci grać bezpiecznie w gry komputerowe onlineOchroni cię przed atakami typu DDoS (distributed denial-of-service czyli rozproszona odmowa usługi). Dzięki niemu będziesz mógł szybko uzyskać nowy adres IP i bez przeszkód kontynuować rozgrywkę. A dodatkowo (w niektórych przypadkach), dzięki wykorzystaniu połączenia z VPN, będziesz w stanie zmniejszyć pingi w grze, która tego wymaga.

9. Zyskasz kontrolę nad prędkością oraz przepustowością swojego łącza

Część dostawców internetu specjalnie ogranicza przepustowość oraz szybkość łączy internetowych, do niektórych serwisów. Jeśli zaczniesz korzystać z VPNa, te limity przestaną cię już dotyczyć i uzyskasz taką prędkość internetu, jaką powinieneś mieć. Dla każdej usługi i połączenia.

Jeżeli temat Cię zainteresował, sprawdź ranking najlepszych VPN na TopVPN.pl, zapoznaj się z usługami i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie. A później tylko pamiętaj, aby zawsze łączyć się z VPN np. z wykorzystaniem aplikacji na Windows, MacOS, Linux, smartfony Apple z iOS czy Androidem.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus