PrimoPDF Download

Primo PDF to prosty w obsłudze program do konwersji wielu rodzajów plików do formatu PDF. Sposób tworzenia dokumentów sprowadzono do minimum, zaś konwersja może odbywać się bez otwierać okna programu. Program można dodatkowo zintegrować z programem Nitro Reader, który otwiera utworzone pliki w formacie PDF.

Konwersja dowolnego pliku do formatu PDF w programie Primo PDF może odbywać się na kilka sposobów. W pierwszym wybieramy dokument, następnie przechodzimy do zakładki Plik, później Drukuj i wybieramy z opcji drukowania Primo PDF. Kolejny sposób polega na kliknięciu w plik prawym przyciskiem myszy, wybranie Otwórz za pomocą, a następnie kliknięcie w ikonkę Primo PDF.

Funkcją wyróżniającą Primo PDF od podobnych programów jest funkcja "przeciągnij i upuść". Wystarczy przenieść wybrany plik na ikonkę programu i plik w formacie PDF tworzony jest automatycznie. Interfejs programu sprowadzono do minimum. Kolejne cztery zakładki (Screen, Ebook, Print i Prepress) odpowiadają kolejno za ustawienia wielkości pliku PDF, zaś przechodząc do opcji możemy ustawić częstotliwość aktualizacji, zmienić wersję pliku PDF i wybrać miejsce zapisu.

PrimoPDF jest darmową aplikacją pozwalająca na łatwe tworzenie dokumentów PDF w dowolnej aplikacja posiadającej możliwość wydruku. Sterownik drukarki jest całkowicie konfigurowany i pozwala na dobór rozmiaru papieru oraz zmianę rozdzielczości dokumentu.