K-Meleon Download

K-Meleon to prosta przeglądarka stron WWW, oparta na Mozilli. Ma przejrzysty interfejs, ale nie oferuje wielu wyszukanych funkcji - udostępnia wszystko to, co jest najbardziej potrzebne. Jej zaletą są niewielkie wymagania sprzętowe, nadaje się ona więc do użytku na słabszych komputerach.

Twórcy programu stawiają na lekkość i mocno ograniczają się w dodawaniu nowych funkcji. Wszelkie nowości są dodawane tylko pod warunkiem, że wpływają pozytywnie na wydajność i działanie K-Meleona. Nie ma mowy o dodawaniu zbędnych funkcji o ograniczonym działaniu. Nawet jeśli coś zostanie dodane do przeglądarki, to występuje w formie pluginu (wtyczki). Oznacza to, że zbędne opcje mogą zostać wyłączone w ustawieniach przeglądarki lub całkowicie odinstalowane.

K-Meleon nie stara się konkurować z gigantami pokroju Firefox czy Chrome. Przeglądarka posiada ograniczony zestaw funkcji, które mają służyć tylko i wyłącznie szybkiemu przeglądaniu stron. Jeśli szukacie aplikacji, która w szybki i płynny sposób umożliwi otwieranie stron bez zbędnych dodatków, to warto dać szansę K-Meleonowi.