WinDVD Pro Download

Odtwarzanie płyt DVD a niekiedy nawet i Blu-ray to podstawowa funkcja nowoczesnych komputerów nie tylko stacjonarnych, ale i przenośnych typu notebook. Niestety bez odpowiedniego programu odtwarzanie płyt z filmami może być nieprzyjemne, problematyczne lub nawet niemożliwe. Dlatego też zadbanie o odpowiednie oprogramowanie to podstawa. Jednym z takich programów jest WinDVD Pro.

WinDVD Pro to bardzo popularny i uznawany przez wielu użytkowników za najlepszy, odtwarzacz filmów na płytach DVD i Blu-ray. Cechą szczególną programu jest przede wszystkim świetnej jakości obraz i dźwięk oraz wsparcie praktycznie wszystkich możliwych formatów obrazu i dźwięku, takich jak: MPEG4-AVC (H.264), MPEG-2, VC1 etc.

Nie zabrakło również możliwość dekodowania dźwięku w takich technologiach jak Dolby Digital Plus, Digital EX, Pro Logic IIx, TrueHD i DTS-HD, Dolby Virtual Speaker, Dolby Headphone etc. Miłośnicy muzyki oraz oglądania koncertów docenią obsługę wysokiej jakości audio 96 kHz/24-bit. Oczywiście, jeśli pozwala na to zainstalowany w komputerze napęd, możemy odtworzyć film na wszystkich dostępnych nośnikach, takich jak: Blu-ray, HD DVD, Video-DVD, VCD, SVCD czy CD.

Jeśli chcemy odtworzyć film zapisany na dysku komputera, program WinDVD Pro nadaje się do tego idealnie. Obsługuje bowiem możliwość odtwarzania filmów zapisanych na pojedynczych plikach, także w znanym formacie DivX. Warto również wspomnieć o wsparciu technologii sprzętowej akceleracji odtwarzania wideo wysokiej rozdzielczości na kartach NVIDIA (NVIDIA PureVideo HD) oraz ATI (ATI Avivo HD).

W najnowszej odsłonie programu pojawiła się również możliwość odtwarzania płyt w najnowszym formacie Blu-ray 3D i BDXL. Oprócz tego możemy odtworzyć wideo nagrane przy użyciu kamer i aparatów z obiektywami 3D. Możemy również oglądać filmy 3D dzięki zastosowaniu technologii Frame Sequential i polaryzacji. Jakby tego było mało, zwykły film w 2D możemy przekonwertować do wersji trójwymiarowej bez znaczenia czy jest to film na DVD czy też zapisany na dysku twardym.

Nie zabrakło również funkcji skalowania rozdzielczości filmu czy zaawansowanej korekcji kolorów. Sporo zmian w najnowszej wersji wprowadzono także w interfejsie użytkownika oraz we współpracy ze sprzętem, dzięki czemu program potrzebuje mniej zasobów systemowych do płynnej pracy.