BlazeDVD Download

Odtwarzacz plików multimedialnych to podstawowy element każdego nowoczesnego komputera. Niestety mnogość tego typu programów na rynku nie ułatwia wyboru. Jednym z kandydatów jest program BlazeDVD – niewielki i darmowy program do odtwarzania filmów zapisanych na płytach DVD, jak również plikach w wielu formatach.

Jak przystało na nowoczesną aplikację, BlazeDVD w pełni obsługuje wsparcie dla materiałów zapisanych w wysokich rozdzielczościach HD 1080i oraz 1080p. W darmowej wersji programu mamy wsparcie jedynie dla dźwięku mono i stereo, jednak w wariancie Pro aplikacji mamy również wsparcie dla dźwięku 5.1, 6.1, 7.1 etc. Nie zabrakło również funkcji wyświetlania napisów, zaś esteci mogą skorzystać z kilku dodatkowych skórek.

Ciekawą funkcją jest możliwość tworzenia zrzutów ekranowych odtwarzanego filmu. Jeśli któraś scena szczególnie przypadła nam do gustu lub chcemy się nią podzielić ze znajomymi, wystarczy jeden przycisk aby zrobić „zdjęcie” kadru. Jeśli jeden kadr to za mało, możemy wybrany fragment zapisać w formie pliku MPEG4 lub MP3 na dysku i wysłać znajomemu. Istnieje wiele funkcji zarządzania energią, jak na przykład wyłączenie komputera automatycznie po wyświetleniu filmu.

Ta ostatnia funkcja sprawdza się szczególnie wśród użytkowników urządzeń przenośnych. Możemy ustawić między innymi minimalny poziom naładowania baterii, po przekroczeniu którego program w celu oszczędzania energii nie wyświetli filmu. Niestety pewną wadą może być brak języka polskiego, ale miejmy nadzieję, że już wkrótce to niedopatrzenie zostanie zlikwidowane.

BlazeDVD poradzi sobie z filmami zapisanymi na płytach DVD, VCD, SVCD, HD-DVD, Blu-ray etc. Oprócz tego program obsłuży takie formaty jak MP3, RMI, RM, RMVB, MOV, QT, SWF, OGM, MPG, VOB, AC3, ASF, M1V, M2V, MOV, QT, AVI, WMV, DAT, VRO, WAV, MID, WM, WMA, MP2, MP3, RMI, RM, RMVB, MOV, QT, SWF, OGM i inne.