Windows Media Player Download

Windows Media Player 11 to jeden z najlepszych programów do odtwarzania multimediów. Wersja opatrzona cyfrą 11 otrzymała ponadto całkowicie odświeżony interfejs, dostosowany wyglądem do systemu Windows Vista. Jego niewątpliwą zaletą jest błyskawiczne wyszukiwanie multimediów na komputerze oraz ulepszona integracja z urządzeniam przenośnymi. Nowością jest również dostęp do płatnych sklepów muzycznych (m.in. URGE), pozwalających na pobranie ponad 2 milionów utworów stworzonych przez 100 tysięcy artystów z całego świata, a także do szerokiej bazy materiałów filmowych. Nie zabrakło przy tym funkcji odtwarzania płyt CD/DVD, nagrywania płyt z muzyką czy rippowania CD.

Ciekawą funkcją jest również integracja Windows Media Connect, która służy obecnie za nową funkcję Media Sharing. Dzięki niej możliwy jest bezpośredni dostęp do utworów z biblioteki odtwarzacza przy użyciu domowej sieci. Współpracują z nią między innymi komputery wyposażone w system Windows Vista, a także konsola Xbox 360. Dla miłośników muzyki nie zabrakło ponadto dodatkowych funkcji, obejmujących ocenianie utworów, segregowanie ich na podstawie oceny, a także błyskawiczne tworzenie playlisty na podstawie własnych preferencji.

Windows Media Player 11 to znakomite rozwiązanie dla osób, które cenią sobie zarówno możliwość odtwarzania plików przechowywanych lokalnie, jak również przesyłanych strumieniowo. Najważniejsze formaty obsługiwane przez program to między innymi: AVI, ASF, WMA, WMV, MP3, MPEG, MIDI, AIFF, AU, WAV, JPEG, Audio CD, Video CD, a także dyski DVD-Video.

Bardzo przydatną i ciekawą funkcją odtwarzacza Windows Media Player 11 jest zintegrowana biblioteka multimediów która obsługuje zawartość naszego komputera oraz multimedia online. Nowy, zmodernizowany interfejs, możliwość łatwego łączenia się z urządzeniami zewnętrznymi oraz zintegrowane narzędzia (ściąganie muzyki, wypalanie płyt CD, AudioCD oraz DVD, synchronizacja muzyki, przesyłanie obrazu wideo i wiele innych). Jak widać Windows Media Player 11 to wielozadaniowa aplikacja o nowoczesnym wyglądzie, która ułatwi korzystanie i cieszenie się z multimediów na naszym komputerze.

Wiele ulepszeń tyczy się wyglądu i interfejsu użytkownika. Pojawiły się przydatne skróty w menu, oraz w paskach narzędziowych, uproszczone drzewka oraz rozbudowana i zaawansowana biblioteka multimediów. Windows Media Player posiada teraz przyciski "Cofnij" oraz "Do przodu", tak więc możemy się chwilami poczuć jak w przeglądarce internetowej. Bardzo szybka wyszukiwarka pozwoli znaleźć interesujące nas pliki w mgnieniu oka. WMP11 posiada także wsparcie dla konsoli Xbox 360. Za co możemy polubić nowy odtwarzacz multimedialny firmy Microsoft?

Stabilność, prostota obsługi oraz wsparcie dla sprzętu
Windows Media Player 11 jest bardzo stabilnym, prostym w użyciu, wielofunkcyjnym odtwarzaczem multimedialnym. Podczas kolejnych godzin użytkowania programu możemy stwierdzić że WMP jest szybką, stabilną oraz funkcjonalną aplikacją. Wygląd aplikacji przypomina odtwarzacze najwyższej klasy, oczywiście gusta są różne dlatego możemy skorzystać ze skórek i zmienić nasz odtwarzacz praktycznie w cokolwiek.

Ulepszony, przyjazny użytkownikowi interfejs
Interfejs Windows Media Player 11 pozwala na prostą, szybką i wygodną obsługę. Dosłownie w kilka sekund możemy wyszukać odpowiednią piosenkę spośród całej kolekcji. Interfejs jest bardzo przejrzysty, na głównym ekranie biblioteki multimedialnej mamy wyświetlane takie informacje jak tytuł piosenki, wykonawca, rodzaj muzyki, rok wydania albumu, tytuł albumu oraz obrazek przedstawiający okładkę albumu. Wszystko jest ładnie poukładane, a przeglądanie naszej kolekcji to teraz czysta przyjemność.

Przyciski na górze programu posiadają nowe skróty. Bardzo przydatne ustawienia podczas zgrywania płyt audio, a mianowicie prędkość transmisji oraz format są teraz na wyciągnięcie ręki. Przełączenie rodzaju nagrywanej płyty z audio na dane to tylko dwa kliknięcia, w porównaniu do starszych wersji nowy Windows Media Player jest intuicyjny, szybki oraz bardzo ładny.

Zmiany w Windows Media Player

Nową cechą programu WMP11 jest możliwość logowania się do płatnych serwisów muzycznych oraz serwisów wideo. Bez rejestracji jesteśmy w stanie przeglądać strony oraz porównywać ceny, wszystko to prosto z interfejsu programu Windows Media Player. Przyciski nawigacyjny dodatkowo usprawniają nawigację po serwisach.