TeamViewer Download

Posiadanie kilku komputerów w domu sprawia, że czasem ciężko znaleźć i skopiować plik zapisany na jednej z maszyn. Poza tym wyświetlanie prezentacji na ekranie innego komputera zazwyczaj poprzedzone jest kopiowaniem wszystkiego na płytę lub przenośną pamięć. Na szczęście za sprawą programu TeamViewer można w znaczący sposób uprościć cały proces.

TeamViewer to prostu w obsłudze i darmowy (jedynie do użytku prywatnego) program, który umożliwia zdalne kontrolowanie systemu komputera poprzez sieć Internet bez konieczności instalacji skomplikowanych programów, serwera czy klienta na dysku twardym komputera. Funkcjonalność programu jest bardzo szeroka i nie ogranicza się tylko do możliwości danych pomiędzy komputerami.

Za pomocą programu TeamViewer można również tworzyć specjalne czaty między podłączonymi komputerami, można przeprowadzać wirtualne szkolenia, pokazy prezentacji na żywo, które będą odtwarzane bezpośrednio na komputerze osoby, która ma tą prezentację zobaczyć. Zaawansowani użytkownicy docenią również funkcję zarządzania serwerem z systemem operacyjnym Windows.

Oprócz tego godna uwagi jest również obsługa bezpiecznych połączeń, które są bardzo ważne w przypadku pracy z kilkoma komputerami, na dyskach których zapisano ważne dane. Połączenia tworzone są z wykorzystaniem kluczy i kodowania sesji RC4, czyli tego samego zabezpieczenia, które wykorzystywane są w protokołach https/SSL. Na deser dostajemy możliwość ściągnięcia programu w wersji portable, dzięki czemu możemy z niego korzystać bez konieczności instalacji na dysku twardym.