Outpost Firewall Pro Download

Outpost Firewall Pro to program zabezpieczający przed zagrożeniami związanymi z przebywaniem w Internecie. Jego głównym celem jest ochrona przed atakami hakerów, wirusów, wszelkiego rodzaju robaków, trojanów i innych złośliwych aplikacji.

Oprogramowanie odróżnia zainstalowane na komputerze aplikacje i kontroluje ich samoistne łączenie się z Internetem w celu m.in. pobrania aktualizacji. W przypadku podejrzanej aktywności niektórych plików Outpost Firewall Pro informuje użytkownika o potencjalnym zagrożeniu. Ponadto jest on w stanie poznać, gdy pobierane z sieci dane, to nie typowa działalność korzystającego, a próba kradzieży lub włamania dokonywana przez hakerów.

Jedną z bardziej interesujących funkcji programu jest wprowadzenie komputera do Internetu w trybie ukrycia, uniemożliwiając widzenie go przez innych użytkowników sieci. Dzięki temu poziom ryzyka ataku z zewnątrz jest znacznie obniżony. Outpost Firewall Pro wzbogacany jest przez producenta w wiele wtyczek, które jeszcze bardziej usprawniają jego działanie. Za ich sprawą można m.in. wyłączyć uciążliwe reklamy.

Interfejs programu jest czytelny i przejrzysty, ograniczają się do kilku paneli, które w pełni zrozumiały sposób wyjaśniają działanie poszczególnych opcji. Do pełnego działania Outpost Firewall Pro nie jest wymagana specjalistyczna wiedza, a do tego przeprowadzana automatycznie aktualizacja zapewnia stałą ochronę przed bieżącymi zagrożeniami Internetu.