yWriter Download

Niezwykłe narzędzie przeznaczone przedewszystkim dla pisarzy, aplikacja pozwoli każdemu na podział tekstu na rozdziały i sceny oraz znakowanie fragmentów tekstu np. w momencie gdy chcemy powrócić do danego miejsca aby nanieść wcześniej obmyślone poprawki.

yWriter posiada szereg funkcji ułatwiających pisanie książek czy rozbudowanych dokumentów. Mamy więc możliwość tworzenia rozdziałów i scen, rozbudowaną wyszukiwarkę czy możliwość dodawania notatek do tekstu. Oczywiście, możemy też stworzyć bazę postaci wraz z opisami i zdjęciami/grafikami. W ten sposób autorowi będzie znacznie łatwiej sprawdzić, czy jego bohater ma niebieskie czy oliwkowe oczy. To samo możemy zrobić z lokalizacjami, które pojawią się w tworzonym tekście. Ciekawym pomysłem są narzędzia przeznaczone do planowania fabuły. Pozwalają one na układanie wątku, wprowadzanie nowych wydarzeń i łączenie ze sobą różnych scen. Wprowadzono również narzędzie do gromadzenia przedmiotów, które pojawią się w książce.

Edytor tekstu jest darmowy i dostępny również w polskiej wersji językowej. Współpracuje z najnowszymi wydaniami systemu Windows.