Gadwin PrintScreen Download

Darmowa aplikacja, której zadaniem jest wykonywanie zrzutów ekranu. Znakomicie zastępuje wbudowane w system narzędzie uruchamiane przyciskiem Print Screen. Oferuje funkcje, które ułatwiają kontrolę nad robieniem zrzutu i przyśpieszają lub całkowicie eliminują konieczność późniejszej edycji w programie graficznym.

Gadwin PrintScreen bez problemu wykona zrzut ekranu obejmujący cały Pulpit, aktywne okno lub zaznaczony przez użytkownika obszar. Uzyskane w ten sposób dane mogą trafić do schowka (jak w przypadku Print Screena) lub zostać od razu zapisane do pliku.

Jesteśmy w stanie wybrać tu wcześniej określony format zapisu, jakość kompresji oraz wymiar w pikselach. Przechwycony obraz da się od razu wydrukować, wysłać pocztą elektroniczną lub otworzyć w programie do edycji grafiki. Znacznie przyśpiesza to więc proces hurtowego robienia zrzutów ekranu.

Gadwin PrintScreen działa po wciśnięciu przycisku Print Screen na klawiaturze (zastępuje oryginalną funkcję). Oprócz tego użytkownik może ustalić własne skróty klawiszowe ułatwiające korzystanie z różnych trybów pracy aplikacji.

Twórcy Gadwin PrintScreena chwalą się, że ich program dokładnie odwzorowuje to, co znajduje się na ekranie. Jest w stanie np. zarejestrować obecność kursora myszy, czego nie potrafi narzędzie wbudowane w Windowsa. Ułatwia to robienie profesjonalnych screenów np. do poradników i tutoriali.