Auto Backup Download

Auto Backup to niezwykle proste w użyciu i potężne zarazem narzędzie służące do wykonywania i zarządzania kopią zapasową. Program pozwala na wybranie stopnia kompresji, lokalizacji która ma zostać archiwizowana, czasu w jakim tworzenie kopii ma się odbywać i stopnia zabezpieczenia pliku kopii. Program pozwala też na szybkie odtworzenie kopii bezpieczeństwa z możliwością włączenia bądź wyłączenia konieczności potwierdzenia zamiany plików.

Program umożliwia skonfigurowanie zautomatyzowanych zadań, dzięki którym kopia zapasowa może być wykonywana automatycznie w określonym przez nas miejscu. Użytkownik może stworzyć kopię zapasową na dysku lokalnych, w sieci lokalnej lub na serwerze FTP. Istnieje możliwość stworzenia dowolnej ilości zadań kopii zapasowej – każde zadanie może tworzyć kopię zapasową innych folderów lub danych i dla każdego zadania możemy ustawić osobne ustawienia związane z częstotliwością aktualizacji kopii czy lokalizacją.

Podczas tworzenia kopii zapasowej użytkownik może wybrać, w jaki sposób mają być aktualizowane pliki o nowsze wersje z biegiem czasu. Możliwe jest konfigurowanie pełnej kopii zapasowej, która zawsze będzie nadpisywała stare pliki nowymi lub możemy też stworzyć zadanie, które będzie sprawdzało co jakiś czas pliki i wykonywało kopię tylko wtedy, gdy wykryte zostaną zmiany w nowych plikach.