Norton SystemWorks Standard Edition Download

Norton SystemWorks jest świetnym produktem który wygrywał liczne nagrody w dziedzinie technologii komputerowej.
Kluczowe programy wchodzące w skład pakietu Norton SystemWorks:

- Norton AntiVirus
- Norton Antispyware
- Norton Antibot
- Norton Pulse Updates
- Norton Insight
- Norton Protection System
- Browser Protection
- Norton Disk Doctor
- Norton Speed Disk
- Norton Cleanup
- Norton Startup Manager
- Norton WinDoctor
- Norton WipeInfo
- CheckIt Diagnostics
- Process Viewer performance
- System Optimizer
- One-Button Checkup

Korzyści płynące z korzystania z pakietu Norton SystemWorks:

Norton Antivirus – zapewnia szybką oraz nie obciążającą systemu ochronę komputera przed wirusami, robakami oraz innego rodzaju złośliwym oprogramowaniem.
Norton Pulse Updates – dzięki niemu nasze produktu są zawsze aktualne, zaś baza wirusów aktualizowana jest co minutę
Norton Insight – narzędzie to oferuje innowacyjną oraz inteligentną technologię dzięki której możemy przeprowadzać szybsze oraz krótsze procesy skanowania komputera.
Norton Protection System – zapewnia wielopoziomową ochronę w celu ochrony użytkownika przed złośliwym oprogramowaniem.
Norton Disk Doctor – diagnozuje oraz naprawia problemy związane z dyskiem twardym naszego komputera.
Norton Speed Disk – defragmentuje, oczyszcza oraz naprawia nasz dysk w celu poprawienia wydajności komputera.
Norton Cleanup – to narzędzie usuwa szybko i permanentnie niechciane pliki internetowe, ciasteczka, oraz innego typu pliki która wpływają negatywnie na wydajność naszego komputera

Norton Cleanup pozwala na zaoszczędzenia miejsca na dysku, jednocześnie chroniąc Twoje prywatne dane i pliki. Ta funkcja pozwala na szybkie i bezpieczne usuwanie plików które tworzą się podczas przeglądania Internetu oraz zwykłej obsługi komputera. By oczyścić system z tymczasowych plików użytkownik musi posiadać prawa administratora.

Norton Cleanup pozbywa się tylko plików których nie chcemy. Aplikacja daje nam możliwość wyboru rodzaju plików których chcemy się pozbyć. Możemy użyć kilku opcji by określić pliki które chcemy usunąć.

- Opcja Express Cleanup automatycznie i bardzo szybko usuwa pliki śmieci z Twojego komputera.
- Opcja Custom Cleanup pozwala na wyświetlenie poszczególnych plików oraz tymczasowych plików internetowych, następnie możemy zdecydować które pliki mają zostać usunięte a które mają pozostać na dysku komputera.

Do dyspozycji użytkownika mamy także opcję Norton Cleanup Options – pozwoli nam ona na stworzenie listy ulubionych stron internetowych, dzięki czemu dane związane z nimi nie będą usuwane z dysku komputera.

Norton Cleanup współpracuje z plikami które są skojarzone z programem Internet Explorer. Optimize Disk analizuje lokalny dysk i układa pofragmentowane pliki i foldery w ciągłą całość na dysku twardym. Po optymalizacji Optimize Disk analizuje dysk twardy a następnie tworzy raport analizy. Program informuje użytkownika o tym czy dany dysk wymaga defragmentacji czy też jest ona zbędna.

Dzięki Optimize Disk możemy monitorować poziom fragmentacji plików na naszym dysku. Gdy poziom fragmentacji będzie zbyt duży Norton System Doctor zaalarmuje użytkownika i zasugeruje użycia programu Optimize Disk.

Optimize Disk przed procesem defragmentacji skanuje dysk w poszukiwaniu błędów. By uruchomić Optimize Disk użytkownik musi posiadać prawa administratora. Raport analizy dysku pomoże nam określić stopień fragmentacji plików.

Gdy jedno z narzędzi aplikacji Norton Utilities wykryje problem w naszym komputerze wyświetla specjalną wiadomość. Wiadomości te zwane alertami mogą pojawić się także podczas używania innych aplikacji. Dla przykładu, gdy Norton System Doctor natknie się na jakiś problem, wyświetla on czerwone światełko któro alarmuje użytkownika o nieprawidłowości. Żadne inne powiadomienia nie są wyświetlane by nie zakłócać współpracy użytkownika z systemem. Opcje alarmów można dostosowywać we właściwościach alarmów.

Zaleca się regularne uruchamianie programu Norton Disk Doctor w celu uwolnienia dysku od nagromadzonych problemów. Częsta defragmentacja dysków zwiększa wydajność procesu skanowania które jest przeprowadzane przez Norton Disk Doctor. Jeżeli podejrzewasz że Twój dysk może być uszkodzony, nie uruchamiaj defragmentacji zanim Norton Disk Doctor nie pozbędzie się problemów.

Norton Disk Doctor sprawdza następujące części dysku twardego:
- tablice partycji
- sektor startowy
- strukturę folderów
- kompresja dysku
- inne testy

Gdy Norton Disk Doctor ukończy skanowanie dysku w poszukiwaniu problemów wyświetli użytkownikowi podsumowanie wyników testu. Taki raport zawiera listę napotkanych błędów oraz informacje na temat akcji podjętych w celu ich naprawienia.
Użytkownik ma także możliwość wyświetlenia szczegółowego raportu na temat sprawdzanego dysku oraz na temat napraw jego błędów. Raport może zostać także wydrukowany.

Raport programu Norton Disk Doctor nie jest dostępny jeżeli używamy pakietu Norton SystemWorks w języku który nie jest identyczny z językiem naszego systemu operacyjnego.

Norton WinDoctor może utworzyć specjalny plik z informacjami na temat zmian przeprowadzonych w systemie Windows podczas sesji naprawczej. Taki plik to nie to samo co historia napraw którą możemy wykorzystać do przestudiowania historii błędów w naszym komputerze lub do cofnięcia zmian wprowadzonych przez program WinDoctor. Norton WinDoctor wyświetla czytelne raporty w przypadku znalezienia problemu. Problemy są posegregowane od najważniejszego do najmniej ważnych.
One Button Checkup to opcja która skanuje cały komputer przy użyciu różnych narzędziu w celu wyszukania wszystkich błędów w działaniu komputera. Jeżeli używamy programu Norton Antivirus, funkcja One Button Checkup sprawdzi także aktualność baz wirusów.

Należy uruchamiać funkcję One Button Checkup za każdym razem gdy istnieje podejrzenie jakiejś nieprawidłowości, dzięki temu będziemy mieć pewność że nasz komputer pracuje tak jak należy. Funkcja One Button Checkup może zostać także dostosowana do naszych potrzeb, możemy określić jakie konkretne narzędzia mają zostać użyte do skanowania naszego komputera oraz określić automatyczne skanowanie w harmonogramie zadań. Mamy także możliwość eksportu raportów napraw do pliku tekstowego. Użytkownik ma także możliwość cofnięcia zmian lub napraw dokonanych przez program.

Po instalacji pakietu Norton SystemWorks funkcja One Button Checkup jest zaprogramowana do cotygodniowego skanowania. Gdy One Button Checkup wykryje jakieś błędy, natychmiast zasugeruje ich naprawę, możemy także włączyć automatyczną naprawę znalezionych błędów.

Wipe Info usuwa pliki i foldery z dysku twardego w taki sposób, że są one niemożliwe do odzyskania w przyszłości.
Odzyskiwanie plików systemu Windows XP może przywrócić pliki które zostały usunięte. Tyczy się to jedynie plików chronionych, do takich należą różnego rodzaju dokumenty o rozszerzeniach takich jak .doc czy .xls w folderze Moje Dokumenty. Windows XP posiada kopie bezpieczeństwa tych plików, w rezultacie usunięcie ich przy użyciu Wipe Info nie gwarantuje tego że nie zostaną one przywrócone przez system Windows.

Ta sama sytuacja występuje w systemie Windows Vista. Cały proces różni się nieznacznie, lecz ostateczny wniosek jest taki sam. Nie możemy usunąć bezpowrotnie plików chronionych przez system.

Norton System Doctor monitoruje prace podzespołów Twojego komputera. Dyski twarde, pamięć operacyjna a nawet procesor są pod ciągłym nadzorem diagnostycznym.

Skanowanie poczty elektronicznej dla klientów pocztowych obsługujących standardy POP3 oraz SMTP.

Główne cechy pakietu Norton SystemWorks Standard Edition:
Oferuje najszybszy pakiet bezpieczeństwa
Oszczędza czas oraz poprawia wydajność dzięki Norton Insight
Instalacja zajmuje średnio mniej niż jedną minutę oraz wymaga mniej niż 8MB pamięci
Cominutowa aktualizacji bazy wirusów
Zapobiega przejęciu kontroli nad komputerem
Uruchamia i naprawia zainfekowane komputery
Chroni przed atakami z sieci
Zapewnia wielopoziomową ochronę dzięki Norton Protection System
Automatyczne przeprowadzanie skanowania oraz automatyczna aktualizacja pakietu
Nie przerywa rozrywki podczas grania lub oglądania filmów
Monitoruje bezprzewodową sieć domową

Wymagania systemowe:

Procesor o zegarze 300MHz lub szybszy
256MB pamięci operacyjnej
400MB miejsca na dysku twardym
Microsoft Internet Explorer 6.0 lub nowszy
Mozilla Firefox 2.0 lub nowsza
Monitor i karta graficzna obsługująca rozdzielczość 800x600 lub wyższą
DirectX 8.0 lub nowszy

Ograniczenia:

15 dniowa wersja testowa