PDF Split and Merge Download

PDF Split and Merge jest narzędziem przeznaczonym do pracy z dokumentami PDF. Umożliwia dzielenie plików tego formatu na części, a także łączenie kilku czy nawet kilkunastu PDF-ów w jedną, spójną całość. Program jest darmowy i posaida prosty interfejs w języku polskim.

Po zainstalowaniu i otwarciu programu możemy dodać jeden bądź więcej plików PDF, które chcemy edytować. Do dyspozycji mamy pasek narzędziowy z podstawowymi narzędziami takimi jak przycinanie, obracanie, łączenie czy zapisywanie. Z kolei w bocznym, lewym pasku menu umieszczono funkcje umożliwiające łatwą nawigację między plikami oraz mieszanie i łączenie dokumentów PDF. 

Program do dzielenia i łączenia dokumentów posiada również nieco bardziej zaawansowane funkcje, jak chociażby automatyczne dzielenie dokumentów na podstawie podanych przez nas wytycznych (np. tylko strony nieparzyste), wybór katalogu zapisu gotowych plików czy możliwość szybkiego zmieniania nazw wielu dokumentom. Oprócz tego skorzystać można chociażby z opcji eksportu do konkretnej wersji pliku PDF lub kompresji dokumentów. PDF Split and Merge obsługuje poza tym dokumenty chronione hasłem czy o nietypowej strukturze. Jako że program napisany został w języku JAVA, wymaga zainstalowania takowej wtyczki w naszym komputerze - inaczej po prostu nie zadziała.