Light Image Resizer Download

Light Image Resizer to darmowy program, za pomocą którego możemy szybko zmienić wielkość ogromnej ilości zdjęć jednoczesnie. Wszystkie zdjęcia, które przetwarzamy przez Light Image Resizer mogą mieć zmieniony format docelowy, co pozwala np. na szybkie przekonwertowanie wszystkich plików graficznych do jednego, wspólnego formatu (PNG, JPG itp.). Dodatkowo możliwe jest dodawanie różnych filtrów i modyfikacji do masowo konwertowanych zdjęć, dzięki czemu można wykonać masowe edycje za jednym zamachem.

Po uruchomieniu programu wystarczy dodać do zakładki "Obrazy" wszystkie zdjęcia, które chcemy przekonwertować - można wskazać cały katalog lub po prostu przeciągnąć fotografie do okna programu. Następnie w zakładce "Opcje" wystarczy dostosować opcje zmiany rozmiaru i formatu. Obrazy mogą być zmniejszane lub zwiększane z uwzględnieniem prawidłowych proporcji - użytkownik może dostosować wysokość lub szerokość zdjęcia, do której dostosowywana będzie automatycznie druga wartość rozmiaru. Istnieje także wybór sposobu zmiany rozmiaru zdjęć - mogą być one po prostu dopasowywane do danego formatu lub przycinane bądź przybliżane.

Light Image Resizer przydaje się nie tylko do zmiany rozmiaru zdjęć, ale także do ich kompresji w celu zmniejszenia wagi fotografii. Za pomocą opcji filtrowania, rozmiaru i jakości można odpowiednio dostosować pliki wynikowe (np. ustawienie jakości na 80% albo ograniczenie rozmiaru pojedynczego zdjęcia do określonej ilości kilobajtów lub megabajtów). Można także masowo zmieniać zdjęciom rozdzielczość DPI. Po dokonaniu odpowiednich ustawień wystarczy kliknąć przycisk "Przetwórz" i poczekać, aż zdjęcia zostaną przekonwertowane i przerobione do odpowiedniego rozmiaru, a także zapisane we wskazanym przez nas katalogu na dysku.